Епіфаній закликав “вийти з полону” тих православних, які залишаються “під владою Москви”

З нагоди Великодня предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній звернувся до православних українців із закликом позбутися релігійної “влади Москви”. Такий пост Епіфаній опублікував 17 квітня у Facebook.

“Ми дякуємо українському суспільству та нашій державі за усе глибше усвідомлення важливості духовної незалежності від російської імперії зла. Важливості захисту не лише української території, але й українських душ від агресії “русского мира”, – написав він.

Предстоятель ПЦУ зазначив, що “нинішній Великдень наочно показав, що все більша кількість православних вірян свідомо відкидає ці фальшиві ідеї самозваного “третього Риму”, які дотепер намагалися приховати себе зокрема і церковними ризами”.

“Збільшується число тих, хто розуміє, що релігійна залежність від Московського патріархату – це один з багатьох інструментів гібридної агресії, які ворог спрямовує проти України, бажаючи знову повернути нас під імперське ярмо”, – пояснив Епіфаній.

Священнослужитель подякував “усім православним вірним, які у ці святкові дні свідомо обрали для молитви храми і громади Православної церкви України”.

“Можливо, для декого це спричинило незручність, бо довелося довше чекати на освячення великоднього кошика чи їхати далі від дому, ніж раніше було звично. Але ваш вибір і ваше рішення – це теж вагомий внесок та підтримка у спільній боротьбі з гібридною агресією. І спонукання для тих, хто з різних причин ще залишається під владою Москви, вийти з того духовного Єгипту й Вавилону, з полону, який, можливо, для когось і став комфортним та звичним способом життя, але від цього не змінив своєї сутності”, – заявив він.

Епіфаній наголосив, що ПЦУ “відкрита для діалогу та порозуміння заради єдності православ’я в Україні”. 

https://www.facebook.com/epifaniy/posts/pfbid02R9yQFTjQ7q6iHkCv4HYeZPuxhSnTvYvQRaNRoDkqAeffnYdSXaGE4tYoi6U6q7M4l

Контекст:

В Україні є дві великі православні церкви – Православна церква України та Українська православна церква Московського патріархату.

ПЦУ створили на об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, в ньому взяли участь усі архієреї Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також два архієреї УПЦ МП. 5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його Епіфанію у Стамбулі. Інтронізація Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.

УПЦ МП – частини Російської православної церкви. УПЦ МП офіційно має статус “самоврядної церкви з правами широкої автономії”. На соборі 27 травня 2022 року УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) і висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його. У ПЦУ вважають, що зміна статуту – це “спроба приховати те, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату”. УПЦ МП звинувачують у зв’язках із російськими спецслужбами.

Станом на початок квітня 2023 року в Україні залишалося понад 8,5 тис. парафій, які підпорядковуються Московському патріархату, повідомила платформа Opendatabot. У складі ПЦУ на початку 2023 року було приблизно 8 тис. парафій, розповів Епіфаній. Але на тлі обшуків у церквах УПЦ МП, оголошення підозр її священнослужителям і розслідувань журналістів про наявність російських паспортів у вищого духовенства УПЦ МП з’являється все більше повідомлень про переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ.

Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *