Епіфаній спростував політичний вплив на ПЦУ: Контролювати церкву ніхто не буде

Православна церква України не залежатиме від політичної боротьби у країні. Про це йдеться у зверненні предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, яке опублікували 13 квітня.

За його словами, українська церква успішно звільняється від “русского мира” за підтримки влади та людей. А опоненти цього процесу використовують “фальшиві аргументи та інші брудні засоби”.

“Одним із таких засобів є наполегливе намагання представити Православну церкву України заручницею чи учасницею партійної боротьби. Рішуче й твердо заявляю перед усією громадою – ми не дозволяли дотепер і надалі не дозволятимемо робити цього”, – сказав Епіфаній.

Він подякував за сприяння розвитку ПЦУ усім політичним силам, “незалежно від того, чи вони представляють у певний проміжок історії владу або опозицію”. Але жодна партія чи окремий лідер не можуть і не будуть мати у Православній церкві України якоїсь виняткової чи тим паче контролювальної ролі, наголосив митрополит.

Він зазначив, що структура Московського патріархату в Україні розвивалася саме за такою помилковою моделлю, і такі політики, як колишні народні депутати Вадим Новинський і Віктор Медведчук, вважали себе учасниками “акціонерного товариства”, які вирішують за спиною “найнятих менеджерів у рясах” усі головні питання.

Епіфаній також засудив спроби дискредитувати ПЦУ, нав’язуючи їй імідж церкви колишнього президента України Петра Порошенка, а Київський патріархат подавати як церкву першого глави незалежної України Леоніда Кравчука.

“Жоден, підкреслюю, жоден з українських політиків не мали і не мають контролю щодо позиції і рішень церкви. Тим більше цього не мають і не можуть мати регіональні клани, які від початку вперто намагалися його добитися, але зазнали фіаско. Дорогі українці! Ми вдячні всім, хто у цей важливий історичний момент підтримує зусилля Православної церкви України з деокупації нашого духовного простору. Як відкрита церква ми відкрито говоримо про виклики і проблеми та сподіваємося, що спільними зусиллями зможемо їх подолати”, – заявив предстоятель ПЦУ.

Контекст:

Православну церкву України було створено на об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, в якому взяли участь усі архієреї Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також два архієреї Української православної церкви Московського патріархату.

5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його Епіфанію у Стамбулі. Інтронізація Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.

УПЦ МП – частина Російської православної церкви, яка офіційно має статус “самоврядної церкви з правами широкої автономії”. На соборі 27 травня 2022 року УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) і висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його. У Православній церкві України вважають, що зміна статуту – це “спроба приховати те, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату”. УПЦ МП звинувачують у зв’язках із російськими спецслужбами.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *