Добудова цих блоків коштуватиме Україні в рази дешевше, ніж будівництво нових, наголосив експерт
Фото: depositphotos.com
Україна має всі можливості для швидкої добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції, оскільки вони зараз на високій стадії готовності. Про це заявив радник голови правління АТ “Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” Юрій Малахов, повідомило УНІАН.
За його словами, на об’єкті вже є частина потрібного обладнання, і в минулому в будівництво цих блоків уже було інвестовано значні кошти.
“Добудова цих блоків обійдеться Україні в рази дешевше, ніж будівництво нових, і займе значно менше часу. Це унікальна можливість для країни ввести в експлуатацію два додаткові енергоблоки”, – наголосив експерт.
Він також підкреслив, що Україні треба нарощувати атомну генерацію, особливо з огляду на невизначеність щодо майбутнього тимчасово окупованої Запорізької АЕС.
Контекст
Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. Її будівництво почали 1981 року, ідеться на сайті “Енергоатому”. На електростанції працює два ядерні реактори, які було під’єднано 1987-го і 2004 року. Їхня сумарна потужність – 2000 МВт.
Згідно із проєктом, на станції мало бути чотири блоки. “На зараз майданчик АЕС залишається найбільш перспективним для розширення об’єктом української атомної енергетики. Найперспективніша українська АЕС із погляду реалізації експортного потенціалу України на європейському енергоринку”, – зазначили в “Енергоатомі”.
У Верховній Раді очікує на розгляд урядовий законопроєкт №11146, який передбачає розміщення, проєктування і будівництво третього й четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Кабінет Міністрів України 2 квітня 2024 року схвалив розроблений Міністерством енергетики проєкт закону України “Про розміщення, проєктування й будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електричної станції”.
Третій енергоблок був готовий на 75%, четвертий – на 28%. В уряді повідомили, що будівництво двох атомних енергоблоків збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт-год/рік, а відпуск – на 15 415 млн кВт-год/рік. У липні 2024 року комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг схвалив законопроєкт.
За даними дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, рішення про добудову третього й четвертого блоків Хмельницької атомної станції підтримує 80% українців.
Джерело: gordonua.com