Помилки, які допускають батьки новонародженого, завдаючи шкоди його здоров’ю

Народження дитини для кожної мами — це велика подія і, безумовно, новий етап життя. Багато мам починають готуватися до нього заздалегідь: відвідувати спеціальні курси, читати книги або тематичні сайти в Інтернеті, розпитувати рідних і подруг. І здавалося б, при такій кількості інформації батьки не повинні робити помилок. Однак, є важливі знання, які батькам ніхто не дає, інформує Ukr.Media.

За радянських часів не було досліджень, присвячених дитячому тілу. Наші бабусі туго сповивали дітей і висаджували на подушки з раннього віку, ці звички до цього дня передаються з покоління в покоління. З'являються і сучасні віяння моди: мабуть, ні одна матуся не зможе втриматися від покупки милого боді або комбінезону, якими заповнені всі дитячі магазини. А в будь-який комплект дитячої постільної білизни обов'язково входить подушка для новонароджених.

Лікарі назвали п'ять найпоширеніших помилок, які роблять батьки.

Як розібратися, що корисно маляті, а від чого краще відмовитися?

На жаль, в сучасних пологових будинках мам вчать тільки найпростішим маніпуляціям з дітьми: як погодувати, помити, сповити. Але не розповідають, як правильно тримати дитину, як її одягати, як грати та інше.

Як потрібно діяти, щоб не робити ті самі помилки (наприклад, неправильно міняти підгузок), які тягнуть за собою негативні наслідки.

Помилка №1: Рука під попою

Коли ми беремо новонародженого на руки, то часто кладемо йому руку під попу. Це рівноцінно тому, що ви висаджуєте дитину — так робити категорично не можна. Це не означає, що батьки не повинні брати дітей на руки, це означає, що потрібно робити це інакше. Ваша рука повинна бути на його крижах або попереку, потрібно притискати дитину до себе, а не садити її на руку.

Помилка №2: Туге сповивання

У сповивані немає нічого поганого. Завдяки сповиванню дитина не лякає і не травмує себе. Хаотичні рухи рук і ніг, викликані тонусом, стримуються, що допомагає малюкові надалі краще управляти своїм тілом і швидше пройти один з етапів розвитку. Але сповивання не повинне бути тугим. А абсолютно здорову дитину, у якої немає тонусу, сповивати взагалі не потрібно.

Потрібно, щоб батьки вчилися працювати з дитячим тілом з перших днів життя: робили функціональну інтеграцію і працювали з м'язами постійно. Такі вправи допомагають дитині швидше навчитися відчувати та контролювати ручки й ніжки.

Помилка №3: Неправильно підібраний одяг

Співробітники пологового будинку часто просять принести одяг закритого типу, у вигляді комбінезону. Такий комбінезон закриває стопу, ногу і все тіло разом. Найчастіше, річ зроблена з нееластичних матеріалів, і коли дитина в ньому активна, то сама собі викликає спазми м'язів. Що надалі може перерости в такі проблеми, як ходіння на носочках і вальгусна деформація.

Помилка №4: Подушка під голову

Батьки, а ще сильніше бабусі, постійно хочуть підкласти щось дитині під голову. Вони думають, що без подушки дитині буде незручно. Це помилка! Новонародженим не потрібна подушка, її наявність може посилювати тонус м'язів.

Помилка №5: Виставлення на ноги немовляти

Батьки, найчастіше цим грішать тата, люблять, граючи з дитиною, ставити її на ніжки. Ви можете тримати дитину вертикально, піднімати її і опускати, але не потрібно виставляти її на стіл або на коліна. Незміцнілі м'язи не можуть утримати стопу, і вона завалюється, а під тривалою компресією відбуваються спазми м'язів.

Як бачите, всі правила досить прості, потрібно лише побороти старі звички, замінити їх на нові правильні дії та проявити трохи стійкості стосовно порад оточуючих.

Насолоджуйтеся батьківством і намагайтеся не допускати цих помилок!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *