Міжнародні експерти назвали одну з головних умов для безпечної експлуатації об’єктів критичної інфраструктури України під час війни

Фото: svt-global.com

Повномасштабна війна РФ проти України змушує переглянути підходи до безпеки на промислових об’єктах. Особливо гостро постало питання протипожежного захисту критичної інфраструктури, адже втрати внаслідок пожеж, спричинених обстрілами, стали однією з головних загроз для економіки. Журналісти “Економічної правди” у спецпроєкті дослідили, як підприємства можуть захистити себе вже сьогодні.

Для аналізу міжнародного досвіду звернулися до експертів відомої німецької компанії svt Products GmbH – одного зі світових лідерів у сфері протипожежного захисту. Її рішення застосовують на своїх заводах світові гіганти: Airbus, Volkswagen AG, Siemens, Bombardier. На морських лайнерах MS World Navigator, Mystic Cruises, PN Milgem, Infinity Nine, потягах Škoda, Siemens, Stadler, Alstom також встановлено їхні автономні системи пасивного захисту. В Україні компанія працює вже понад 30 років – передусім з атомними електростанціями.

“Перша поставка на Чорнобильську електростанцію відбулася в 1992 році. Це включало захист кабелю, сталевий захист і перегородки, які були спеціально розроблені відповідно до вимог і стандартів безпеки електростанції”, – розповідає Томас Копп, виконавчий директор svt Products GmbH.

Відтоді й до сьогодні не виникло жодних питань щодо якості змонтованих систем пасивного захисту під час експлуатації на АЕС. До речі, протягом більш ніж 30 років усі українські АЕС віддають перевагу саме продуктам svt Products GmbH.

Фото: svt-global.com

Навіть в умовах війни ця компанія й далі підтримує співпрацю з українськими партнерами. Там наголошують: пасивні засоби захисту – фарби, плити, двері, перегородки – здатні працювати без електроенергії, що є критичним у разі блекауту. Такі системи допомагають зупинити вогонь на початковій стадії, виграти час для евакуації й зберегти життєво важливу інфраструктуру.

“Україні потрібно брати за основу моделі протипожежної безпеки, які є в країнах Євросоюзу, адже Україна обирає європейський вектор розвитку. Системи svt Products GmbH, у яких ефективно поєднані інновації та розробки, повинні бути впроваджені в Україні на всіх ключових об’єктах інфраструктури. Протипожежна безпека підприємств – це такий самий стандарт ЄС, як і інші стандарти у сфері економіки, політики, культури”, – зазначає Томас Копп.

Автори спецпроєкту також зазначають, що потрібно терміново адаптувати правила під умови воєнного стану. Навіть більше, одним із кроків має стати створення спеціальної урядової комісії, яка проведе аудит готовності протипожежних систем на об’єктах критичної інфраструктури. Також потрібно ввести обов’язкові стандарти пасивного захисту на рівні держави.

“Головний урок, який винесла Україна за останні роки повномасштабної війни, – протипожежна безпека об’єктів критичної інфраструктури має базуватися насамперед на пасивних системах захисту. Неможливо передбачити, коли й куди влучить ракета. Але якщо необхідні критичні елементи об’єктів енергетики повністю покриті якісними вогнезахисними матеріалами, це кардинально зменшує розповсюдження вогню і, як наслідок, значно зменшує масштаби руйнувань”, – розповідають у svt Products GmbH.

Міжнародні експерти також запевнили, що svt Products GmbH повністю готова до роботи з будь-якими об’єктами критичної інфраструктури України й має весь потрібний сегмент рішень, що відповідають викликам сьогодення.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *