Аналіз на С-реактивний білок (CRP)

Аналіз на С-реактивний білок
Аналіз на С-реактивний білок

CRP, також званий глікопpотеїном, є ферментом, що виробляється печінкою в організмі людини. Його присутність в організмі збільшується разом із запаленням, яке є наслідком ушкодження тканин. Таким чином, CRP є частиною позитивних білків гострої фази. С-реактивний білок грає певну роль імунній системі, будучи однією з її компонентів. Основною біологічною функцією білка CRP є його здатність розпізнавати мікроорганізми та виявляти ушкодження клітин материнського організму. Поняття С-реактивного білка було введено у 1941 році Абернеті та Ейвері, які вивчили хімічний склад плазми крові у пацієнта з високою температурою та виявили присутність глікопpотеїну. Підвищений рівень CRP виявляється у людей з інфекцією, аутоімунними захворюваннями, а також при деяких травмах та раку. У здорових людей без запалення цей глікопpотеїн не виявляється, а якщо виявляється, то в дуже малих кількостях. Пройти аналіз на С-реактивний білок можна у діагностичному центрі Медіс.

Дослідження С-реактивного білка може бути корисним не тільки для виявлення наявності запалення як такого, але і для діагностики загострень запальних захворювань. Слід підкреслити, що аналіз на С-реактивний білок — дуже варіабельний показник, який залежить від безлічі різних факторів.

Тест на С-реактивний білок

Тест на CRP — це домашній, дуже простий спосіб перевірити рівень С-реактивного білка. Визначивши його концентрацію, можна встановити, чи є існуюче захворювання бактеріальним чи, можливо, вірусним за своєю природою. Це важлива інформація для подальших терапевтичних заходів. Іноді лікування проводиться на основі симптомів, і з цієї причини ми часто зловживаємо антибіотиками, хоча організм їх не потребує. Прийом антибіотиків без видимої причини послаблює імунну систему, що призводить до повторних інфекцій. Тому важливо пам’ятати, що нежить, біль у горлі або погане самопочуття не є показанням для антибіотикотерапії, якщо вони не викликані бактеріями.

Які переваги тесту CRP?

  • наявність в аптеках;
  • не потрібно спеціальних знань;
  • безболісно;
  • простота у використанні;
  • не потрібно проколювати вену (кров береться з пальця);
  • легко зберігати;
  • ефективний на ранніх стадіях захворювання;
  • дуже чутливі (більше 95%);
  • короткий час очікування результату (близько 5 хвилин);
  • дозволяє уникнути непотрібної антибіотикотерапії.

Що може виявити аналіз на С-реактивний білок (CRP)?

Тест на CRP є основним тестом, який використовується майже в кожній діагностичній процедурі. Його концентрація може підвищуватись ще до появи симптомів, тому тест також має прогностичне значення та допомагає призначити відповідне лікування. Цей тест може виявити гостре запалення, особливо під час тяжкої бактеріальної інфекції або після операції. Крім того, він корисний для моніторингу захворювань з хронічними запальними процесами, таких як системний червоний вовчак. Він також корисний для оцінки ефективності протизапального лікування.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *