“Гюрза”, “Новатор”, “Козак” і Oncilla: українські інновації у виробництві бронемашин

Фото: Морська піхота / UA Marines /Facebook

Як пише “Економічна правда”, навіть під час військових дій Україна не лише захищає свою незалежність, а й продовжує розвивати виробництво бронетехніки. Українські виробники не лише відповідають на виклики, а й ставлять нові стандарти у військовій техніці. 

Бронеавтомобілі необхідні на фронті для штурмування позицій, евакуації поранених та інших важливих завдань. Незважаючи на складні умови й нестачу бронемашин, українські виробники зуміли організувати власне виробництво й ремонт бронеавтомобілів, зменшивши потребу в закупівлі імпортної техніки.

“Українська бронетехніка” – одна з основних приватних компаній, які здійснюють виробництво бронеавтомобілів на вітчизняному ринку. Компанія розробила легший і швидший варіант 2017 року – спеціалізований бронеавтомобіль (СБА) “Новатор” на базі шасі Ford F550.

Фото: ukrarmor.com

За словами керівника “Української бронетехніки”, “Новатор” створений як універсальна платформа, на базі якої можна інтегрувати різне корисне навантаження. Тому машина має досить широке використання: перевезення особового складу, ПТРК-розрахунків, встановлення безпілотників, контр-БПЛА-систем, засобів РЕБ і РЕР тощо.

Також до списку провідних виробництв входить компанія UkrArmoTech із бронемашиною “Гюрза”.

Скріншот: UkrArmoTech / YouTube

Бронеавтомобіль має подвійну V-подібну підлогу й витримує детонацію вибухівки вагою 6 кг. Як зазначає виробник, це повний привід, 4×4 із функцією диференціального підключення, броня захисту B7 STANAG II. “Гюрза” оснащена шестициліндровим 6,7-літровим турбодизельним двигуном Cummins потужністю 345 к.с. і 1017 Нм крутного моменту, що працює у зв’язці із шестиступінчастою автоматичною коробкою передач Aisin. Місткість паливних баків – 280 літрів.

Цей бронеавтомобіль отримав стабілізатор поперечної стійкості, систему ABS, а також дискове гальмо й 20-дюймові колеса військового зразка із шинами 335/80 R20 MPT81 Continental. Рівень балістичного захисту – CEN EN-1522. Це означає, що екіпаж і десант “Гюрзи” захищені від куль калібру 5,56 мм і 7,62 мм. Основне призначення цього бронеавтомобіля – доставка піхоти на поле бою.

До вищезгаданих компаній можна додати також оборонне виробництво НВО “Практика”, яке виготовляє машини серії “Козак”.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

“Козак” – прототип бронеавтомобіля, створений у 2009 році. Побудований на шасі Iveco Daily 4×4. Далі бронеавтомобіль вдосконалювали, створюючи версії “Козак 2” (2015) – на шасі Iveco Eurocargo 4×4 із задньою жорсткою підвіскою. Маса – 15 т.

“Козак 2М” (2016) – із суцільнонесучим корпусом-монококом, без рами, на якому встановлена повністю незалежна підвіска. Маса – 12 т. “Козак 4” (2016) – броньований варіант Land Rover Defender із дизельним двигуном Cummins 2,8 л потужністю 165 к.с. “Козак 5” (2016), створений на шасі Ford F-550 4×4, і “Козак 7” – бронеавтомобіль загального призначення, створений на шасі Ford F-550.

Додамо про польську компанію з виробництва бронемашин Mista, яка працює над новими версіями бронетранспортера Oncilla.

Скріншот: Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» / Facebook

Технологічними партнерами виробництва стала українська фірма КБ “Берил”. БТР Oncilla сьогодні використовується на полі бою силами оборони України. Бійці бригад, які використовують цей автомобіль зауважують, що головними перевагами броньовика є його висока маневреність і швидкість. Він може легко проїжджати по складних дорогах і бездоріжжю, що забезпечує високу рухливість на полі бою.

Oncilla – бронетранспортер із колісною формулою 4х4, першу партію яких уперше було передано українському війську 2020 року. На панелі водія є монітор, на який виводиться вся необхідна інформація та індикація, а також зображення з камери заднього ходу й приладу нічного бачення.

Додатково в машині повністю автоматизована система контролю тиску в шинах, яка керується з кабіни. Автомобіль розрахований на 12,7-мм кулемет НСВТ.

За останні роки українське виробництво бронемашин значно розширило свої можливості, організувало ремонтні цехи біля фронту й поступово підвищує якість своєї продукції, конкуруючи із західними аналогами. Народні підприємства набувають усе більшого значення у складі оборонного комплексу країни й можуть стати серйозними гравцями на світовому ринку в майбутньому.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *