Дитяче ожиріння: коли батькам потрібно починати бити на сполох

Дитяче ожиріння стає однією з головних сучасних проблем, оскільки раціон дитини за останні 50 років серйозно змінився. Чому зайва вага в юному віці має викликати тривогу батьків замість розчулення, ми з'ясували разом із педіатрами, інформує Ukr.Media.

Найнебезпечніші роки

На думку багатьох фахівців, у перші роки життя дитини батьки повинні приділити особливу увагу складанню раціону малюка. До двох років усі системи дитини активно формуються, основні органи закладають програму на роботу протягом усього життя людини. Зайва вага в такому ранньому віці формує неправильні метаболічні програми. Навіть якщо через кілька років вага піде, вона може дуже легко повернутися в підлітковому віці в момент гормональної перебудови.

Можна сказати, що ожиріння — це хронічне захворювання, яке підстьобується з самого дитинства дорослими, які навіть не розуміють, якої шкоди завдають дитині вседозволеністю в гастрономічному плані.

Як зрозуміти, що в дитини зайва вага

Бити на сполох можна починати тільки в тому разі, якщо маса тіла серйозно виходить за рамки норми. Розрахувати індекс маси тіла нескладно. Необхідно розділити вагу дитини на зріст, зведений у квадрат. Таблицю норми ваги в різному віці для хлопчиків і дівчаток легко знайти в Мережі. Якщо ви розумієте, що в дитини проблеми із зайвою вагою, не займайтеся лікуванням самостійно, зверніться до педіатра, який надалі скерує до вузького спеціаліста.

Наслідки зайвої ваги у дітей:

  • Підвищений артеріальний тиск.
  • Гастрит.
  • Підвищена пітливість.
  • Захворювання суглобів.
  • Викривлення хребта.
  • Порушення статевого дозрівання.
  • Підвищений ризик цукрового діабету.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *