Ці 5 літніх фруктів і овочів корисні для вашого серця

Багато літніх продуктів багаті вітамінами, мінералами і клітковиною, які допомагають знижувати кров'яний тиск і підтримувати здоров'я серця. Дієтологи виділили фрукти й овочі, які особливо корисні в літній період, інформує Ukr.Media.

Лікарі зазначають, що різноманітне споживання фруктів і овочів максимізує їхній позитивний вплив на здоров'я серця, забезпечуючи організм комплексом антиоксидантів. У літній сезон ці продукти зазвичай свіжіші, містять більше поживних речовин і коштують дешевше.

  • Помідори багаті на калій і вітамін С, корисні для серця. Також вони містять фолієву кислоту, яка допомагає регулювати рівень гомоцистеїну в крові, амінокислоти, пов'язаної з ризиком серцево-судинних захворювань. Ба більше, дослідження засвідчили, що лікопін, антиоксидант, що міститься в томатах, знижує ризик інсульту і серцевих захворювань.
  • Персики багаті калієм, вітаміном С і клітковиною. Ці поживні речовини допомагають покращувати рівень холестерину, знижувати кров'яний тиск і захищати від серцевих захворювань.
  • Абрикоси містять антиоксиданти, які допомагають захищати від ішемічної хвороби серця.
  • Кавун містить калій, клітковину і лікопін, той самий антиоксидант, що і в помідорах. Дослідження пов'язують лікопін із поліпшенням контролю артеріального тиску та профілактикою серцево-судинних захворювань. Інші дослідження показують, що L-цитрулін, амінокислота, що міститься в кавуні, може знижувати кров'яний тиск і жорсткість артерій.
  • Цукіні є хорошим джерелом калію, важливого мінералу для регулювання артеріального тиску та зниження ризику інсульту й серцевих захворювань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *