Червоне вино: користь і шкода алкогольного напою для організму людини

Алкогольний напій, приготований з темного винограду, містить потужний антиоксидант ресвератрол. Ця речовина має протизапальні властивості, регулює рівень ліпідів, знижує окислювальний стрес організму, що провокує численні захворювання. У чому користь і шкода червоного вина для здоров'я, інформує Ukr.Media.

Серцево-судинна система

Помірне вживання алкогольного напою знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Сухе червоне вино підвищує еластичність судин, розширює їх, зменшує в'язкість крові і рівень «поганого» холестерину. Все це попереджає серцеві напади.

Кишечник

З'єднання, які містить вино, діють як пребіотики. Вони сприяють збільшенню кількості корисних бактерій, відновлюють мікрофлору кишечника, нормалізують травлення.

Діабет другого типу

Етанол, що міститься в червоному вині, бере участь у метаболізмі глюкози. Помірне вживання напою за вечерею корисно для кращого самопочуття хворих на діабет.

Гіпертонія

Антиоксиданти виноградного вина знижують артеріальний тиск, підвищують рівень «хорошого» холестерину. Зловживання напоєм може викликати розлад серцевого ритму, гіпертонічний криз.

Інсульт

Ресвератрол захищає від порушень центральної нервової системи і вторинного пошкодження мозку в результаті нападу. Червоне вино після інсульту знімає запалення, зупиняє загибель клітин. Вживати його можна тільки при узгодженні з лікарем.

Порушення зору

Вікові захворювання очей — катаракта, глаукома, наслідки діабету, нерідко закінчуються сліпотою. Втрату зору попереджає помірне споживання вина, що містить антиоксиданти.

Онкологія

Алкогольний напій з темного винограду знижує ризик розвитку раку молочної залози, простати, легенів. Це пов'язано з тим, що ресвератрол гальмує окислювальні процеси, зупиняє поширення злоякісних клітин, призводить до їх загибелі.

Шкода для здоров'я

Зловживання червоним вином має негативні наслідки:

  • Скорочення тривалості життя.
  • Погіршення симптомів депресії.
  • Розвиток жирової хвороби печінки, панкреатиту.
  • Ризики серцевого нападу, інсульту.
  • Алкогольне отруєння.
  • Психічні розлади.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *