Зеленський заявив, що якщо США після виборів послаблять допомогу Україні, то “Путін прорве нашу оборону і не зупиниться”

У Республіканській партії США є радикальні голоси, але також є багато людей, які підтримують Україну, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що якщо у США відбудуться зміни після президентських виборів у листопаді, то лінія підтримки Києва Вашингтоном не зміниться. Про це глава Української держави сказав в інтерв’ю RAI, відеозапис опубліковали на сайті телеканалу 4 лютого.

Зеленський оцінив наслідки для України після можливого обрання Дональда Трампа на другий президентський термін у США.

За словами Зеленського, у Республіканській партії є радикальні голоси, але також є багато людей, які підтримують Україну.

“Це вибір народу Сполучених Штатів, але якщо вони приходять і хочуть послабити допомогу Україні, це буде новий геополітичний перерозподіл. Тому що [президент країни-агресора РФ Володимир] Путін прорве нашу оборону і піде далі. Він так просто не зупиниться”, – наголосив глава Української держави.

Контекст

США, за даними Пентагону станом на 27 грудня 2023 року, за час роботи адміністрації президента Джо Байдена виділили понад $44,9 млрд на допомогу безпеці України, зокрема $44,2 млрд – з початку повномасштабної війни країни-агресора Росії проти України.

Трамп обіймав посаду президента США з 2017-го до 2021 року. Він критикував виділення $40 млрд допомоги Україні у 2022 році й заявляв, що може закінчити розв’язану Росією війну проти України протягом доби. Він упевнений, що “може вирішити це питання”, щойно знову стане президентом США (політик хоче стати кандидатом від Республіканської партії на виборах у листопаді 2024 року).

Зеленський вважає, що якщо наступним президентом США стане Трамп, то він матиме “точно іншу політику” стосовно України – “він інша людина”. “Якщо політика наступного президента, ким би він не був, буде іншою до України, більш холодною або більш внутрішньою, пріоритетність на внутрішній політиці буде, більш економною, то я думаю, що ці сигнали вплинуть дуже сильно на хід війни в Україні”, – говорив президент.

15 січня під час виступу перед виборцями у штаті Айова Трамп заявив, що швидко завершить розв’язану Росією війну в Україні. “Я знаю президента Путіна дуже добре, я знаю Зеленського дуже добре. Я збираюся залучити їх і вирішити все дуже швидко”, – стверджував Трамп. Зеленський припустив 17 січня, що Трамп дотримується думки, що, якщо дати можливість Путіну “зайти повністю в Україну”, тоді він зупиниться. “Але Путін не зупиниться. І що робитиме Дональд Трамп у США після цього?” – наголосив на пресконференції в Давосі Зеленський.

Трамп 5 лютого закликав республіканців саботувати двопартійну угоду в Сенаті США щодо кордону з допомогою для України у розмірі $60 млрд. На думку Трампа, США “потребують окремого законопроєкту про кордони й імміграцію” і він “не має бути прив’язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *