Зеленський: Україна повністю реалізувала свою частину зобов’язань щодо вступу в ЄС, працюємо, щоб не було затримок чи непорозумінь

Україна активізувала співпрацю з Євросоюзом 2014 року
Фото: ЕРА

Україна активно працює на міжнародній арені для своєї євроінтеграції. Про це у зверненні за підсумками 1 травня заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.

“Європейський напрямок. Як і на кожному попередньому етапі інтеграції з Євросоюзом, багато залежить саме від нашої активності. Україна вже повністю реалізувала свою частину зобов’язань, щоб у цьому червні фактично розпочати переговори щодо вступу. Працюємо, щоб не було затримок чи непорозумінь із боку Євросоюзу”, – сказав Зеленський.

За його словами, “усі деталі, усі кроки, усі аспекти комунікації” готують разом із командою українських міжнародників.

“Я дякую кожному й кожній, хто допомагає. У цьому році маємо втримати ситуацію й досягти нових цілей у кожному зі стратегічних напрямів. Євросоюз, фактичний старт переговорів, наше зближення – це один із таких напрямів”, – підкреслив президент України.

Контекст

Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом 2014 року після перемоги Революції гідності. Того самого року Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Євросоюз за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заявки подали Грузія й Молдова. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидатів.

14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною щодо членства, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

В уряді України 25 січня 2024 року заявили, що Україна фактично розпочала переговорний процес про вступ у ЄС.

Єврокомісія повідомила 12 березня, що подала Європейській раді пропозиції стосовно проєктів переговорних рамок щодо вступу України в ЄС. Після того як Рада ЄС ухвалить рамки переговорів, країна, яка головує, презентує позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з Україною – і тоді переговори про вступ розпочнуть офіційно. На цьому етапі оприлюднять рамки переговорів.

Зеленський говорив 19 березня, що принципово, щоб реальні переговори про членство України в ЄС “почалися в червні, без затримок”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *