Зеленський вносить до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство

Зеленський: Це дозволить мати наше громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу
Фото: Zelenskiy / Official / Telegram

Президент України Володимир Зеленський внесе на розгляд парламенту законопроєкт щодо запровадження в Україні множинного громадянства. Про це глава держави заявив в опублікованому 22 січня відеозверненні з нагоди Дня соборності України.

“Сьогодні я вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дозволить ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства. І дозволить мати наше громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресора”, – наголосив президент.

За його словами, це стосується українців у всьому світі, а також іноземних добровольців, які стали на захист України.

“Усі, хто не забув власного коріння й не дає світу забути про Україну. Усі, у чиїх жилах тече українська кров і в чиїх грудях б’ється вільне серце. Українці за походженням, які давно довели, що є українцями за духом. І після багатьох років очікування вони нарешті мають стати українцями й за паспортом. На законодавчому рівні”, – резюмував Зеленський.

Контекст

Відповідно до ст. 4 Конституції України, у країні “існує єдине громадянство”.

13 грудня 2019 року Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства. Він передбачав, зокрема, звільнення військовослужбовців-контрактників і росіян, яких переслідують на батьківщині, від обов’язку відмовлятися від іноземного громадянства під час набуття громадянства України. Окрім того, проєкт закону пропонував розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням.

На засіданні погоджувальної ради 18 травня 2020 року законопроєкт розкритикували представники фракцій “Європейська солідарність” і “Батьківщина”. 19 травня 2020 року розгляд законопроєкту відклали.

У жовтні 2022 року в МЗС України заявляли, що українцям необхідно мати подвійне громадянство з іншими країнами, за винятком країни-агресора Росії.

Збереження й розвиток української спільноти у світі можливе лише за умови дозволеного множинного громадянства, вважають у зовнішньополітичному відомстві України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *