Зеленський – США: Якщо когось і можуть надихати нерозв’язані питання на Капітолійському пагорбі, то лише Путіна та його хвору свиту

Зеленський: Відкинувши Путіна назад, ми позбавимо сенсу його агресію
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський закликав американську владу до швидшого розв’язання питання щодо надання Україні допомоги. Про це він сказав 11 грудня на виступі в Національному університеті оборони США, пише Офіс президента.

“Кожен із вас, хто присутній тут, розуміє, що це означає для солдата – чекати на боєприпаси. Чекати тижнями, чекати місяцями й не мати впевненості, чи буде підтримка взагалі. Кожен із вас, хто має досвід командира, розуміє, що це означає, коли замість того, щоб самому рухатися, ти змушений просто дивитися, очікуючи на снаряди чи техніку, поки твій ворог задоволений і готується до штурмів”, – наголосив він.

Президент зазначив, що тільки російська влада задоволена затримками з рішеннями щодо допомоги Україні.

“Я буду відвертим із вами, друзі. Якщо когось і можуть надихати нерозв’язані питання на Капітолійському пагорбі, то лише [президента країни-агресора РФ Володимира] Путіна та його хвору свиту. Вони бачать, що мрії стають реальністю, коли бачать затримки і скандали. Вони бачать, як падає свобода, коли зменшується підтримка борців за свободу”, – сказав Зеленський. 

Український лідер додав, що спільна мета України і США – це щоб уже наступного, 2024 року агресія РФ почала сипатися.

“Відкинувши Путіна назад, ми позбавимо сенсу його агресію. Тоді він не зможе далі обманювати Росію, ніби в нього особисто і в його війни є майбутнє. Розширюючи наші можливості в небі, зокрема ППО на фронті, ми позбавимо Росію переваги в повітрі, і це буде вирішенням однієї з ключових проблем. Майже ніхто не вірив, що ми виграємо море, але тепер це факт. Маємо виграти й небо. Patriot і РЕБ, дрони й літаки. Усе це і дасть змогу рухатися на землі, як потрібно. І важливо, щоб політики навіть не думали зраджувати солдатів, бо так само, як зброї для захисту, свобода потребує єдності”, – підкреслив він.

Контекст

20 жовтня президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), який зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня, а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Спікер Палати представників Майк Джонсон, зі свого боку, 30 жовтня презентував законопроєкт, який передбачає окреме виділення $14,3 млрд для Ізраїлю. Його 2 листопада підтримала Палата представників, проте 7 листопада демократи в Сенаті заблокували допомогу Ізраїлю окремо від України.

15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього самого дня документ без фінансування України й Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.

У Пентагоні 16 листопада закликали Конгрес США якнайшвидше ухвалити законопроєкт про додаткову фінансову допомогу Україні й Ізраїлю. Директорка з бюджету президента США Байдена Шаланда Янг попередила, що у США повністю закінчаться ресурси для надання допомоги Україні до кінця календарного року, повідомило 4 грудня Bloomberg. Янг попередила конгресменів, що бездіяльність “поставить на коліна” Україну на полі бою й уже досягнуті нею успіхи опиняться під загрозою.

6 грудня законопроєкт не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Документ було заблоковано, оскільки представники Республіканської партії наполягали на посиленні заходів щодо контролю міграції на кордоні США з Мексикою.

Байден назвав “політичним шантажем” відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки – надто значні”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *