Зеленський щодо переговорів із ЄС: Україна завжди буде частиною нашого спільного європейського дому

Зеленський: Готуємося до роботи щодо переговорної рамки для України
Фото: Офіс Президента України / Facebook

Процес переговорів України щодо вступу в Європейський союз буде непростим, проте історично Київ уже визначився. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні, опублікованому 17 грудня на сайті Офісу президента.

“Ближчими днями офіційно започаткуємо з Єврокомісією процес оцінки українського законодавства на відповідність законодавству Євросоюзу – процес скринінгу. Готуємося і до роботи щодо переговорної рамки для України – очікуємо її навесні. Процес переговорів буде непростим, але головне, що історично ми визначилися: Україна завжди буде частиною нашого спільного європейського дому”, – зазначив він.

Президент додав, що й надалі активно працюватиме і заради того, щоб наступний рік був із достатніми програмами фінансової підтримки України.

“Це стосується і двосторонніх програм із державами-партнерами, і програм на рівні Євросоюзу, і процесу використання та конфіскації російських активів, які заморожені в різних юрисдикціях. І це питання – питання про заморожені активи – було одним із тих дуже важливих рішень, що обговорювалися на перемовинах на тижні”, – сказав Зеленський.

Контекст

Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом у 2014 році після перемоги Революції гідності. Того самого року Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні, а також висунула низку умов, які країна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні статус кандидата.

8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт, у якому рекомендувала розпочати переговори з Україною щодо вступу в ЄС.

Угорщина обіцяла, що блокуватиме як продовження фінансової допомоги Україні, так і початок переговорів щодо її членства в ЄС.

Однак 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення почати переговори щодо вступу України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною про членство, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *