Зеленський: Росія хоче зірвати Глобальний саміт миру і має конкретний план, як це зробити

Зеленський очікує, що у саміті миру візьмуть участь понад 80 країн
Фото: president.gov.ua

Країна-агресорка Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру, який планується провести у Швейцарії. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 24 квітня у соцмережі Х.

“У нас є точна інформація від розвідки – конкретні дані, – що Росія не просто хоче зірвати саміт миру, але й має конкретний план, як це зробити: як зменшити участь країн, як діяти, щоб миру не було ще довше. І ми разом повинні цьому протидіяти – повинні працювати в єдності заради справедливого миру. Ми всі однаково зацікавлені, щоб примусити Росію до миру і поваги до міжнародного права”, – написав він.

Президент України вважає, що “світова більшість здатна це забезпечити”.

“Глобальний саміт миру у Швейцарії дає всім нам реальний шанс на справедливий мир і відновлення дієвості міжнародного права. Сказав про це під час зустрічі з представниками держав-партнерів і міжнародних організацій, які працюють в Україні, та нашими дипломатами. Разом спрямовуємо силу світу, щоб наблизити справедливий мир для України”, – розповів Зеленський.

У нас є точна інформація від розвідки – конкретні дані, – що Росія не просто хоче зірвати Саміт миру, але й має конкретний план, як це зробити: як зменшити участь країн, як діяти, щоб миру не було ще довше. І ми разом повинні цьому протидіяти – повинні працювати в єдності заради… pic.twitter.com/cqW4bYmepB

— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) April 24, 2024 Контекст

Україна у листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Глобальний саміт миру на рівні лідерів країн, на якому обговорять формулу миру, запропоновану Україною, відбудеться на курорті Бюргеншток. За даними ЗМІ – 15-го і 16 червня. За словами Зеленського, саміт відкритий для всіх країн, які поважають суверенітет і територіальну цілісність України. Там очікують, зокрема, на представників Глобального Півдня.

Зеленський неодноразово наголошував, що Україна не розглядає можливості присутності представників країни-агресора Росії на інавгураційному саміті миру.

Україна запросила взяти участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії голову КНР Сі Цзіньпіна, повідомляли в Офісі президента. Після зустрічі з канцлером ФРН Олафом Шольцом Сі Цзіньпін заявив, що підтримує проведення мирної конференції щодо врегулювання “української кризи”, але в ній мають узяти участь і Росія, і Україна.

Зеленський прогнозує, що у саміті візьмуть участь понад 80 країн.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *