Зеленський про саміт миру: Росія шантажує деяких лідерів

Участь у саміті миру підтвердили вже приблизно сотня держав і міжнародних організацій, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Країна-агресор Росія намагається заблокувати участь деяких країн у Глобальному саміті миру, який відбудеться в середині червня у Швейцарії. Про це 31 травня на спільній пресконференції учасників саміту Україна – Північна Європа у Стокгольмі повідомив президент України Володимир Зеленський, відеозапис опубліковано у Facebook ОП.

“Наша дипломатія має бути такою ж ефективною, як наше озброєння, – заявив президент. – Найбільш важливою річчю саме зараз є саміт миру. Він повинен стати справді глобальним, глобальним самітом. У цей момент ми вже маємо приблизно сотню держав і міжнародних організацій, які візьмуть участь у саміті, але Росія шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн”.

Зеленський додав, що “ще немає підтверджень від деяких партнерів” про участь у саміті, і на зустрічі у Стокгольмі обговорювали, як “можна посилити мирні зусилля разом”.

Контекст

Україна у листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Цю формулу мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запросили понад 160 делегацій. Він відбудеться 15–16 червня на курорті Бюргеншток.

24 квітня Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру і має конкретний план, як це зробити. Згодом український лідер неодноразово повторював такі заяви.

Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров.

Точний список учасників саміту зараз невідомий. 27 травня Зеленський говорив, що участь у саміті миру підтвердило 90 країн.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *