Зеленський про незаконну відеозйомку працівників Bihus.info: Я особисто запросив Малюка, також отримав деталі від Костіна. СБУ це розслідуватиме і все знайдуть

Служба безпеки України розслідуватиме обставини незаконного прослуховування та відеозйомки працівників Bihus.info, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський вважає, що факт незаконної таємної відеозйомки працівників проєкту Bihus.info мають розслідувати. Про це глава держави сказав 20 січня в інтерв’ю британському телеканалу Channel 4 News.

“Одразу було відкрито кримінальну справу. Це дуже важливо. Я особисто запросив голову СБУ [Василя Малюка], також отримав деталі від генерального прокурора [Андрія Костіна], – наголосив Зеленський. – Напевно, хтось скаже, ну, був відеозапис, був відеозапис у медійників, нічого не сталося. Я вважаю, що сталося. І потрібно знайти відповіді на все це. Тому Служба безпеки це розслідуватиме і все знайдуть”.

Контекст

16 січня в мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.info ймовірно вживають наркотичні речовини. Відео зняли на камеру, розміщену в орендованому будинку, де у співробітників був корпоратив. Також у ролик потрапили записи телефонних розмов працівників проєкту. Журналісти вважають, що за ними стежили щонайменше кілька місяців.

Керівник проєкту Денис Бігус у відеозверненні до аудиторії заявив про звільнення операторів, які потрапили на відео. Пізніше він додав, що за журналістами його проєкту стежили майже рік.

Фактчекерка Олена Романюк проаналізувала інформацію на сайті видання, яке опублікувало відео із працівниками Bihus.info, і дійшла висновку, що вся редакція цього медіа – вигадані люди.

Служба безпеки України 17 січня повідомила, що розслідує обставини незаконного прослуховування і відеозйомки працівників Bihus.info.

Бігус розповів 19 січня, що 30 людей встановили камери у всіх номерах, де зупинилися працівники Bihus.info.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *