Зеленський поговорив із Токаєвим про українську формулу миру

Зеленський поговорив із президентом Казахстану про формулу миру й активізацію економічних відносин
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський провів 2 лютого телефонну розмову із президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим. Про це глава Української держави повідомив у Telegram.

“Насамперед подякував за гуманітарну допомогу, надану нашій країні. Поінформував колегу про результати роботи безпекових радників щодо реалізації української формули миру й підготовчі заходи перед проведенням Глобального саміту миру”, – написав президент України.

Зеленський повідомив Токаєва про те, що в Києві сьогодні відбувається засідання міжнародної коаліції за повернення примусово переміщених українських дітей.

“Насамкінець обговорили активізацію двосторонніх торговельно-економічних відносин і політичного діалогу”, – додав український лідер.

Пресслужба Офісу президента уточнює, що під час розмови наголосили на важливості дотримання основоположних принципів міжнародного права щодо суверенітету й територіальної цілісності держав.

Контекст

Токаєв, який обійняв посаду президента Казахстану в березні 2019-го, останніми роками кілька разів робив заяви, які суперечать інтересам Росії. Зокрема, у червні 2022 року на Петербурзькому економічному форумі Токаєв заявив, що Казахстан не визнає “ДНР” і “ЛНР”, хоча російська влада оголошувала про анексію українських територій, які контролювали ці терористичні проросійські організації.

У вересні 2023 року Токаєв заявив, що Казахстан “однозначно дотримуватиметься санкційного режиму” щодо Росії, який запровадила міжнародна спільнота у зв’язку з агресією проти України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *