Зеленський: Усі ми чуємо, що каже суспільство
Фото: Zelenskiy / Official / Telegram
Президент України Володимир Зеленський повідомив 23 липня, що провів зустріч з усіма керівниками правоохоронних і антикорупційних органів, а також із генеральним прокурором Русланом Кравченком.
“Дуже потрібна зустріч, відверта й корисна розмова, яка дійсно допомагає. У нас усіх спільний ворог – російські окупанти, і захист Української держави передбачає достатню силу правоохоронної й антикорупційної систем, а отже – реальне відчуття справедливості. Кримінальні провадження не мають тривати роками без законних вироків, а ті, хто працює проти України, не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання”, – написав президент.
Він зазначив, що в зустрічі брали участь представники СБУ, НАБУ, САП, НАЗК, ДБР, МВС.
“Ми домовилися, що всі працюватимуть виключно конструктивно. Усі ми чуємо, що каже суспільство. Бачимо, чого очікують люди від державних інституцій для забезпечення справедливості й ефективності кожної інституції. Обговорили необхідні адміністративні, законодавчі рішення, які дозволять зміцнити роботу кожної інституції, вирішити наявні суперечності, зняти загрози. Усі працюватимуть разом, на політичному рівні підтримаємо”, – заявив Зеленський.
За його словами, наступного тижня буде робоча зустріч щодо плану загальних дій. А за два тижні має бути готовий спільний план – які кроки потрібні й будуть реалізовані, щоб зняти наявні питання, дати більше справедливості й захистити інтереси українського суспільства.
Контекст
22 липня український парламент ухвалив законопроєкт №12414, який передбачає розширення повноважень генпрокурора, зокрема щодо кримінальних проваджень, якими займаються НАБУ і САП. Закон того самого дня підписав президент України Володимир Зеленський. Документ опублікували в офіційному виданні Ради, він уже набув чинності.
Антикорупційні органи попереджали, що закон дає генпрокурору України доступ до всіх справ НАБУ, матиме право надавати вказівки детективам, зможе закривати розслідування на вимогу сторони захисту. У САП і НАБУ стверджують, що в текст законопроєкту в останній момент внесли правки, які “фактично знищують незалежність” САП і НАБУ.
Увечері 22 липня в кількох містах України розпочалися акції протесту проти закону.
Джерело: gordonua.com