Зеленський підписав закон, який дозволяє іноземним офіцерам служити в ЗСУ

Закон президент підписав за 10 днів після його ухвалення Радою
Фото: Zelenskiy / Official / Telegram

Президент України Володимир Зеленський підписав 25 жовтня ухвалений Верховною Радою законопроєкт №12023 щодо проходження служби у Збройних силах України іноземцями й особами без громадянства. 

Народні депутати України підтримали документ у другому читанні 10 жовтня. Тоді “за” було 276 голосів за необхідних 226-ти.

Нардеп від “Слуги народу”, заступник голови комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв пояснював, що закон “дасть можливість іноземцям й особам без громадянства проходити військову службу на посадах як рядового, сержантського і старшинського, так і офіцерського складу в ЗСУ, Державній спеціальній службі транспорту й Національній гвардії України”, його цитував сайт партії.

Окрім того, документ передбачає створення Центру рекрутингу іноземців; проведення заходів спеціальної перевірки іноземців й осіб без громадянства; урегульовує питання в’їзду-виїзду іноземців в Україну й із неї; а також дозволить іноземцям й особам без громадянства проходити військову службу в розвідувальному органі Міноборони.

Чернєв зазначав, що потреба в законі виникла через, зокрема, складну ситуацію з офіцерським кадровим складом у ЗСУ.

“У нас є військовослужбовці з інших країн, які проходили службу, мають офіцерські звання і готові долучитися до лав ЗСУ. У нас є іноземний легіон, в якому сьогодні офіцери країн Заходу, партнерських держав проходять службу на рівні солдатів або сержантів. Тому ухвалений законопроєкт покликаний дозволити нам ставити на офіцерські посади колишніх офіцерів з інших країн”, – казав нардеп.

За його словами, “особливо цінними” для України є, зокрема, офіцери з протиповітряної оборони.

“Ми не можемо підготувати кваліфікованих спеціалістів за місяць-два і навіть за пів року. Водночас ми вже маємо таких офіцерів з інших країн”, – повідомляв Чернєв.

 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *