Зеленський обговорив із канцлером Німеччини антикорупційне законодавство України

Зеленський і Мерц говорили на кілька тем
Фото: EPA

24 липня президент України Володимир Зеленський повідомив у Telegram, що поспілкувався з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом.

Президент назвав свою розмову з канцлером “дуже хорошою” й підкреслив, що з боку Берліна “є готовність допомагати і продовжувати підтримку”. 

“Поінформував, що вже погодив текст законопроєкту, який гарантує незалежність і дієвість антикорупційних інституцій в Україні. Важливо, що антикорупційні органи підтримали цей законопроєкт. Ми всі погодилися, що не має бути будь-яких втручань і впливів із боку Росії на роботу нашої антикорупційної інфраструктури”, – написав Зеленський.

Він повідомив, що запропонував Німеччині долучитися до експертизи цього законопроєкту і Мерц “запевнив у готовності допомогти”.

Президент України розповів, що серед тем його розмови з канцлером були євроінтеграція України та її протистояння російській агресії.

“Розповів про ситуацію на фронті й потребу в додатковому фінансуванні для виробництва дронів. Будемо працювати над тим, щоб збільшити їхню кількість, особливо дронів-перехоплювачів”.

Перед цим Зеленський говорив про боротьбу з корупцією в Україні з прем’єр-міністром Великобританії Кіром Стармером.

Контекст

22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, який передбачає розширення повноважень генпрокурора, зокрема щодо кримінальних проваджень, якими займаються Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП). Закон того самого дня підписав Зеленський, документ уже набув чинності.

Антикорупційні органи попереджали, що закон дає генпрокурору України доступ до всіх справ НАБУ, він матиме право надавати вказівки детективам, зможе закривати розслідування на вимогу сторони захисту тощо. У САП і НАБУ стверджують, що до тексту законопроєкту в останній момент внесли правки, які “фактично знищують незалежність” САП і НАБУ.

22 липня в низці міст України розпочалися акції протесту проти закону.

23 липня єврокомісар з економічних питань Валдіс Домбровскіс у коментарі Financial Times заявляв, що фіндопомога Україні залежить від подальших подій щодо НАБУ і САП.

Водночас депутат Європарламенту від партії “Зелені” Даніель Фройнд сказав Spiegel, що Київ поставив під загрозу подальшу допомогу Україні та її вступ у ЄС.

Того самого дня Європейський банк реконструкції та розвитку заявив, що поділяє занепокоєння партнерів щодо подій довкола НАБУ і САП.

Речник німецького уряду Штефан Корнеліус повідомляв, що обговорити із Зеленським заходи щодо боротьби з корупцією планує також президент Франції Еммануель Макрон.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *