Умєров продовжить переговори як глава РНБО
Фото: ЕРА
Делегацію України в новому раунді переговорів із країною-агресором Росією в Туреччині очолить глава Ради безпеки і оборони Рустем Умєров. Про це президент України Володимир Зеленський написав у Telegram.
Умєров очолював переговорників від Києва на попередніх зустрічах як міністр оборони України. Крім нього, до складу групи ввійдуть представники українського Міністерства закордонних справ України, розвідки й Офісу президента.
Зеленський назвав імовірні теми зустрічі.
“Україна готова працювати максимально продуктивно заради звільнення наших людей із полону й повернення викрадених дітей, а також припинення вбивств і заради підготовки зустрічі лідерів для реального завершення цієї війни”, – сказав він.
Про те, що новий раунд переговорів заплановано на найближчий тиждень, Зеленський говорив 19 липня, зазначаючи, що “переговорну динаміку треба збільшувати”.
21 липня İndependent Türkçe написало з посиланням на дипломатичні джерела, що переговори делегацій Києва й Москви можуть відбутися на турецькій території 23–24 липня. Зустріч передбачатиме технічні погодження з питань гуманітарної допомоги, обміну полоненими й безпеки інфраструктури, стверджував ЗМІ.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков учора заявив, що Москва підтримує продовження переговорів, але їхньої дати ще не визначено. За його словами, з російського боку в переговорній групі немає жодних змін.
Контекст
Дві українсько-російські зустрічі відбулися 2025 року в Туреччині.
Нелегітимний президент РФ Володимир Путін не поїхав на зустріч до Туреччини 15 травня, як пропонував Зеленський, а скерував туди делегацію невисокого рівня (її очолив помічник Путіна Володимир Мединський), яку Зеленський назвав бутафорською.
2 червня у Стамбулі відбувся другий раунд переговорів між Україною і РФ. Делегаціям удалося погодити обмін полоненими за формулою “всіх на всіх”, який стосується військовослужбовців двох категорій: важкопоранених/тяжкохворих і молодих.
19 червня Путін припустив зустріч із Зеленським на завершальному етапі переговорів, щоб “поставити крапку”.
Джерело: gordonua.com