Відповідно до Конституції, в Україні є “єдине громадянство”
Фото: depositphotos.com
Додаткового громадянства українці можуть набути в тих країнах, де їх зараз найбільше. Про це 21 липня на зустрічі з українськими дипломатами заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.
“Маємо зберігати зв’язок усіх наших людей з Україною. Зокрема для цього нещодавно був ухвалений закон про множинне громадянство, і ми розпочинаємо його виконання. […] Поступово будемо визначати коло країн, із якими будуть відкриватися відповідні процедури. Я думав розпочати із країн, де найбільше українців зараз”, – сказав Зеленський.
Він підкреслив, що передусім це Німеччина, Польща, Чехія й держави Балтії.
“Повинні далі думати і про Канаду, про інші країни, де багато українців і де так Україну сильно підтримують. Це також важливий аспект – які країни традиційно з нами, традиційно нас підтримують і теплі до українців, дуже теплі й важливі для України”, – пояснив глава держави.
За його словами, консультації щодо цього питання вестимуть, зокрема, прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, міністр закордонних справ Андрій Сибіга і спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
“Українці – це вже глобальна спільнота”, – наголосив Зеленський.
Контекст
Відповідно до ст. 4 Конституції України, в Україні є “єдине громадянство”.
13 грудня 2019 року Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства. Тоді розгляд відклали через критику деяких законотворців.
Це питання після початку повномасштабної війни знову порушило МЗС України: у відомстві вважають, що українцям потрібно мати подвійне громадянство з іншими країнами, за винятком країни-агресора Росії. Збереження й розвиток української спільноти у світі можливе лише за умови дозволеного множинного громадянства, підкреслювали в МЗС.
22 січня 2024 року Зеленський подав законопроєкт про множинне громадянство в парламент. У грудні Рада ухвалила відповідний законопроєкт №11469 за основу, в червні 2025-го – остаточно. 15 липня президент підписав закон про множинне громадянство.
Джерело: gordonua.com