Зеленський і Байден підпишуть безпекову угоду між Україною і США на полях саміту G7 в Італії – FT

Зеленський і Байден відвідають саміт “Великої сімки” в Італії, який відбудеться 13–15 червня
Фото: The White House / Flickr (архів)

США близькі до підписання двосторонньої угоди у сфері безпеки з Україною. Про це 30 травня написала Financial Times із посиланням на джерела.

Зазначають, що документ стане найбільш значущим серед угод, які уклала Україна із країнами НАТО й у яких закріплені зобов’язання щодо довгострокової підтримки, включно з військовою підготовкою, обміном розвідданими й економічною допомогою.

Очікують, що Зеленський і Байден підпишуть безпекову угоду в кулуарах зустрічі лідерів G7 в Італії.

Саміт “Великої сімки” відбудеться 13–15 червня в регіоні Апулія, повідомляють на сайті італійського головування у G7. Про те, що Зеленський відвідає саміт, писало Politico.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України.

Зараз Україна підписала гарантії безпеки з Великобританією, Німеччиною, Францією, Данією, Італією, Канадою, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією і Португалією.

1 травня Зеленський розповідав, що Україна готує ще сім угод щодо гарантій безпеки, зокрема зі США.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *