Зеленський зазначив, що в України змістовна комунікація з партнерами з НАТО
Фото: ЕРА
22 листопада представники центральних органів української влади обговорили подальшу євроінтеграцію країни й рух України у відносинах із НАТО. Про це у зверненні за підсумками середи повідомив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.
“Був доволі широкий склад учасників – усі сфери, які залучені, усі наші інституції, від яких ми очікуємо активності. Голова Верховної Ради України, глава уряду, профільна віцепрем’єр-міністерка, міністр оборони, міністр закордонних справ, керівник офісу і профільні заступники, начальник Генерального штабу. Передусім обговорили питання щодо переходу наших сил оборони на стандарти НАТО. У різних сферах”, – сказав президент.
Він підкреслив, що “багато що вже зроблене, але і закупівлі, і планування, і багато внутрішніх процедур заслуговують на модернізацію”.
“Потрібні і кроки, які зараз очікують наші воїни. Є й чітка налаштованість Міністерства оборони на відповідні рішення. Є й хороша, змістовна комунікація з партнерами в Альянсі – ми справді спільно працюємо заради подальшого посилення нашої євроатлантичної спільноти”, – зазначив Зеленський.
За його словами, на нараді також погодили “заходи і кроки, які можуть додати необхідної єдності європейській спільноті” в межах євроінтеграції.
“Більшість партнерів чітко бачать наш прогрес – повне виконання Україною всіх рекомендацій. Реалізуємо зараз і те, що мали б реалізувати ближче до весни – згідно з погодженими планами. Кожен у ЄС має побачити, наскільки серйозно налаштована Україна, наскільки чітко ми виконуємо те, що потрібно”, – вважає Зеленський.
Контекст
На тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі у 2014 році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від позаблоковості. Останніми роками Україна прагнула членства в НАТО, курс на вступ в Альянс зафіксовано в її Конституції.
У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020 році Україна набула статусу партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначено, що Альянс підтримує вступ України в НАТО. Однак плану дій щодо членства Україні не надали.
У підсумковому документі саміту НАТО, який відбувся у Вільнюсі 11–12 липня 2023 року, ідеться, що Україні для вступу у блок уже не потрібен план дій щодо членства, але поки в ньому немає запрошення в Альянс. “Ми будемо готові надіслати Україні запрошення на вступ в Альянс, коли союзники погодяться із цим і буде виконано відповідні умови”, – ідеться в комюніке.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що попередньою умовою для початку переговорів щодо членства України в НАТО має стати її перемога й у цьому Україні допомагають члени Альянсу.
Джерело: gordonua.com