Зеленський: Будь-які гарантії безпеки без США – це слабкі гарантії безпеки для України

Зеленський: Сильні гарантії Україні поки що ніхто не пропонував
Фото: EPA

Україні потрібні сильні гарантії безпеки, і НАТО є найкращим варіантом, заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю в ефірі національного телемарафону 2 грудня. Відео опублікував Офіс президента.

“Справедливий мир для нас – це розуміння, що ми [будемо] в ЄС і коли [туди потрапимо], розуміння, що в нас є потужні, сильні гарантії безпеки. НАТО – найкращий варіант для нас, ми боремося за це. Якщо ні… Не хотілося б зараз давати пас щодо альтернативи. Безумовно, будь-які гарантії безпеки без США – це слабкі гарантії безпеки для України. Якщо ми беремо ізраїльські гарантії безпеки й бачимо, як вони 200–300–500 ракет відбивають без НАТО, але з авіацією союзників – США, Франції, Великобританії, з таким сильним повітряним флотом, із ППО, яка працює не тільки з Ізраїлю, а на всій цій землі… Є багато деталей цих гарантій безпеки. Такі гарантії Україні поки що ніхто не пропонував”, – сказав президент.

За його словами, справедливий мир для України передбачає сильні гарантії безпеки, які унеможливлять повернення нелегітимного президента країни-агресора РФ Володимира Путіна.

“А потім дипломатично повернути все, якщо буде така згода, що дипломатія буде працювати. Я не думаю, що Путін цього хоче, якщо чесно”, – додав Зеленський.

Контекст

Україна подала заявку в НАТО за прискореною процедурою 2022 року, після того, як РФ розпочала повномасштабну війну й анексувала частину українських територій. За рік після початку повномасштабного російського вторгнення, у липні 2023 року, країни – члени НАТО спростили шлях для вступу України до блоку, проте офіційного запрошення до Альянсу Києву не надали. У підсумковій декларації саміту НАТО, що відбувся 9–11 липня 2024 року у Вашингтоні, зазначають, що “майбутнє України – в НАТО”.

Зеленський наприкінці вересня – у першій половині жовтня презентував план перемоги України західним союзникам й у Верховній Раді. Він містить п’ять пунктів, вирішальним серед яких Зеленський назвав запрошення України в НАТО.

Про те, що Україна ніколи не погодиться на запрошення в НАТО лише частини її територій, глава Української держави заявив 1 грудня.

3–4 грудня у Брюсселі відбувся саміт глав МЗС країн НАТО. Засідання ради Україна – НАТО було проведено у перший день зустрічей. Україна перед самітом закликала запросити її в НАТО, але під час зустрічі міністрів такого запрошення не оголосили.

Зеленський заявив 11 грудня, що для реального закінчення війни в Україні НАТО має запросити її вступити до Альянсу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *