Зеленський: Безпекові угоди України з Великобританією, Францією і ФРН – не альтернатива допомоги США

Зеленський: Якщо угода десятирічна – це не значить, що 10 років війна
Фото: ЕРА

Україна продовжує перемовини з різними країнами про підписання безпекових угод, подібних тим, які підписані з Великобританією, Німеччиною і Францією. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у коментарі телеканалу “Інтер” після Мюнхенської конференції з питань безпеки, відео розмістили в YouTube 18 лютого.

Журналістка запитувала у глави держави про результати його участі в конференції.

“Три угоди є сьогодні у нас. Була розмова ще з кількома країнами. Є домовленості про безпекові угоди. Є домовленість навіть конкретизували деякі нюанси, де були питання або розбіжності й погоджені ще декілька угод, і ми будемо нарощувати ці безпекові гарантії. Я не вважаю, що це альтернатива допомоги Сполучених Штатів – мене просто запитували про це, – я вважаю, що це дуже важлива, абсолютно інша, додаткова потужна допомога Україні, на яку можуть розраховувати українці”, – відповів Зеленський.

Він наголосив, що безпекові гарантії підписані “не на рік, не на два, а на 10 років”.

“Дуже важливо, щоб люди розуміли, що якщо угода десятирічна – це не значить, що 10 років війна. Ні, це говорить про те, що ці країни з нами, це гарантії безпеки, якщо агресія відновиться навіть після закінчення війни. Ці гарантії безпеки для України – вони різні. Не тільки зброя, там і реконструкція тощо. Тому дуже важливо, що у нас такі довгоочікувані й довготривалі гарантії безпеки з країнами-партнерами”, – вважає Зеленський.

Президент України підкреслив, що Київ і далі працює з Вашингтоном щодо перспектив підписання безпекових гарантій між Україною та США.

“Поки що нема гарантій безпеки зі Сполученими Штатами – команди вже працюють, два етапи перемовин уже були. Бачу в цьому найближчим часом позитив. І поки “німецька” угода, напевне, одна з найпотужніших, хоча вони, тим не менш, вони дуже відрізняються”, – заявив Зеленський.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. На випадок майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку та економічну допомогу, а також накласти економічні та інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив 30 січня 2024 року Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

12 січня Україна і Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 16 лютого Україна уклала угоди у сфері безпеки з Німеччиною і Францією.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *