Зеленський анонсував зустріч із Байденом онлайн найближчим часом

Зеленський із Мюнхена поговорив телефоном із Байденом про підтримку України США
Фото: The White House / Flickr

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що найближчим часом має намір провести зустріч із президентом США Джо Байденом в онлайн-режимі. Про це глава Української держави розповів ЗМІ на полях Мюнхенської конференції з безпеки 17 лютого, відеозапис опублікували в Telegram каналу “Ми – Україна”.

“Ми будемо на контакті постійному з президентом Байденом, домовилися про це. Деякі деталі не буду говорити, але думаю, що в рамках зустрічі G7, найближчим часом ми зустрінемося онлайн”, – повідомив Зеленський.

Він зазначив, що перебуває на постійному контакті зі США на різних рівнях як із Білим домом, так і з конгресменами.

Зеленський із Мюнхена поговорив телефоном із Байденом про підтримку України США. Байден зокрема зазначив, що українські військові були змушені піти з Авдіївки Донецької області після того, як їм довелося нормувати боєприпаси через скорочення запасів через бездіяльність американського Конгресу, що призвело до перших помітних успіхів країни-агресора РФ за останні кілька місяців.

Зеленський наголосив у коментарі ЗМІ, що під час розмови Байден запевнив, що підтримуватиме Україну, і “зробить усе, щоб був позитивний результат”.

“Я впевнений, що США залишаться нашим стратегічним партнером”, – сказав президент України.

Контекст

20 жовтня 2023 року Байден подав запит до Конгресу США про додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США. Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. 5 лютого Сенат США презентував документ, у ньому загальна сума виділених коштів становила $118 млрд, із них Україні було передбачено $60 млрд. Частина республіканців назвала двопартійну угоду мертвою і заявила, що шансів ухвалити цей законопроєкт немає. Саботувати угоду республіканців закликав і експрезидент Дональд Трамп. Він сказав, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію й він не має бути прив’язаним до іноземної допомоги у жодному вигляді. Сенат не підтримав цього законопроєкту.

10 лютого Трамп закликав Сенат США не надавати допомогу Україні та іншим країнам безоплатно. Але 13 лютого законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону на загальну суму $95,3 млрдпідтримали в Сенаті США. Його має затвердити Палата представників, яка пішла на канікули до 28 лютого, не розглянувши документ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *