Зеленський анонсував законопроєкт для посилення незалежності антикорупційних органів

Зеленський: Усі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть
Фото: president.gov.ua

Під час нарад із представниками українського уряду і правоохоронних органів досягнуто домовленостей про шляхи зміцнення системи права в Україні. Про це у зверненні за підсумками 23 липня, яке опублікували в Telegram, заявив президент України Володимир Зеленський.

“Мені важливо було, щоб кожен дав свої аргументи. Важливо, що вони сказали й одне одному те, що давно накопичувалося. […] Ми домовилися, що керівники інституцій разом запропонують план дій, план конкретних кроків, які можуть зміцнити силу права в Україні”, – сказав він.

Президент зазначив, що “всі почули те, що кажуть люди цими днями – у соціальних мережах, один одному, на вулицях”.

“Це все недаремно. Проаналізували всі занепокоєння, усі аспекти того, що варто змінити і що має бути активізовано. Я запропоную Верховній Раді України законопроєкт, який буде відповіддю, який забезпечить силу системі правопорядку. І не буде жодного російського впливу чи втручання в діяльність органів правопорядку, і – дуже важливо – усі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть”, – заявив Зеленський.

Він наголосив, що чекає пропозицій щодо тих норм, “які мають спрацювати”.

“Це буде президентський законопроєкт, і ми реалізуємо це в рамках нашої стратегії трансформації держави”, – додав Зеленський.

Контекст

21 липня СБУ й Офіс генпрокурора розпочали перевірку щодо дотримання Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) законодавства про державну таємницю, а також провели в різних регіонах України понад 70 обшуків у співробітників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Частині з них інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з країною-агресором, корупційні дії. 

22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, котрий передбачає розширення повноважень генпрокурора, зокрема щодо кримінальних проваджень, якими займаються НАБУ і САП.

Антикорупційні органи попереджали, що генпрокурор дістане доступ до всіх справ НАБУ, матиме право давати вказівки детективам, зможе закривати розслідування на вимогу сторони захисту тощо. У САП і НАБУ стверджують, що до тексту законопроєкту в останній момент внесли правки, які “фактично знищують [їхню] незалежність”. Нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк вважає, що НАБУ й САП “по факту перетворяться на “весільних генералів”.

Увечері в кількох містах України почалися протести проти обмеження незалежності НАБУ й САП.

Закон того самого дня підписав Зеленський. Документ опублікували в офіційному виданні Ради, він уже набув чинності.

У ніч на 23 липня Зеленський виступив зі зверненням і прокоментував скандал щодо НАБУ. Стосовно протестів він нічого не сказав.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *