За умови вчасної й достатньої підтримки Україна здатна перемогти РФ і уникнути найгіршого сценарію для Європи – Кулеба

Кулеба: Російська загроза для Європи нікуди не дінеться
Фото: Dmytro Kuleba / Facebook

Єдиний спосіб, у який можна запобігти великій війні в Європі, – це дати українській армії можливість завдати поразки російським загарбникам. Про це заявив міністр іноземних справ України Дмитро Кулеба на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС 19 лютого, його цитує сайт МЗС.

“Кожен артилерійський снаряд, який зараз виробляється в Європі, має слугувати обороні Європи. Ми маємо взяти це за правило”, – наголосив Кулеба.

Він закликав європейських колег до негайних рішень для якнайшвидшого надання українським солдатам необхідної кількості артилерійських снарядів.

За словами міністра, європейські уряди мають укладати більше довгострокових контрактів для встановлення нових виробничих ліній, спільно шукати за межами Європи снаряди, які можна придбати й доправити в Україну, а також скасувати контракти на постачання європейських снарядів до третіх країн і перескерувати їх на потреби українських військових і європейської оборони.

“Російська загроза для Європи нікуди не дінеться. На жаль, ми маємо нове реваншистське зло, яке загрожує всій Європі. Ви всі відчуваєте, що атмосфера змінилася. П’ять поколінь європейців виросли під мирним небом у попередні вісім десятиліть, і це найбільше історичне досягнення Європи та ЄС. На жаль, нині в європейському небі – дим війни на сході, і запах війни вже в європейському повітрі. Але за умови вчасної й достатньої підтримки Україна здатна перемогти російську агресію й уникнути найгіршого сценарію для Європи”, – зазначив він. 

Кулеба також закликав якнайшвидше здійснити необхідні кроки для практичного початку переговорів про вступ України в ЄС, створення окремого механізму військової допомоги в межах Європейського фонду миру, конфіскації заморожених російських активів і збільшення санкційного тиску на країну-агресора РФ.

Контекст

Євросоюз розраховує до кінця цього року передати Україні 1 млн 155 тис. боєприпасів, повідомив 7 лютого глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. У Міноборони України закликали ЄС прискорити і збільшити постачання боєприпасів Києву.

Німеччина у 2024 році має намір збільшити постачання артснарядів в Україну втричі-вчетверо, заявив 14 лютого міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

Президент Чехії Петр Павел повідомив 17 лютого, що його країна може “протягом наступних тижнів” знайти й передати Україні 800 тис. снарядів, якщо знайде фінансування для цього.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *