“За тим довгим столом, який усі пам’ятають”. Шольц розповів, як Путін переконував його, що Україна нібито “є частиною Росії”

Путін на зустрічі намагався довести, що “Україна і Білорусь є частинами Росії”, розповів Шольц
Фото: EPA

Нині нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін перед початком повномасштабного вторгнення в Україну говорив, що Україна нібито є частиною Росії. Про переговори з Путіним у лютому 2022 року “за тим довгим столом, який усі пам’ятають”, німецький канцлер розповів на заході у межах Фестивалю демократії, його 26 травня цитує “Укрінформ”.

За словами Шольца, Путін під час чотиригодинної зустрічі продемонстрував свої імперські уявлення, що кордони “можна змінювати за допомогою сили”, незважаючи на право.

Зокрема, він намагався довести, “що Україна і Білорусь є частинами Росії”.

Шольц зазначив, що Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, усвідомлює це і не має ілюзій.

Серед інших причин для початку повномасштабної війни Путін назвав тоді те, що Україна йде в НАТО. Шольц наголосив, що відкрито сказав Путіну, що “про це не йдеться, принаймні ще років 30”.

Окрім того, Путін розповідав про нібито “нацистський режим” в Україні, додав канцлер.

“Говорити про це, коли президентом є єврей… Варто собі уявити, наскільки це абсурдне, ганебне пояснення для обґрунтування війни”, – зазначив Шольц.

Він заявив, що Німеччина, допомагаючи озброєнням, “надає Україні можливість захищатися”.

“Максимальна підтримка, щоб цей імперіалістичний напад на сусідню державу не завершився успіхом. Але водночас ми дбаємо про те, щоб не дійшло до війни між Росією і НАТО”, – наголосив німецький канцлер.

Контекст

Зустріч Шольца і Путіна в Москві відбулася 15 лютого 2022 року, за дев’ять днів до повномасштабного вторгнення країни-окупанта РФ. Після переговорів Путін заявляв про бажання “просто зараз” вирішити питання щодо членства України в НАТО.

Шольц засудив Путіна за повномасштабне вторгнення в Україну і поклав провину за війну на нелегітимного президента РФ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *