Умєров: Ухвалено рішення про необхідність зміни керівництва ЗСУ

Умєров подякував Залужному “за всі досягнення й перемоги”
Фото: Рустем Умєров / Rustem Umerov / Facebook

Міністр оборони України Рустем Умєров анонсував 8 лютого у Facebook зміну керівництва Збройних сил України, головнокомандувачем яких зараз є Валерій Залужний.

“Війна не залишається однаковою. Війна змінюється і вимагає змін. Бойові дії 2022-го, 2023-го і 2024-го – це три різні реальності. 2024-й принесе нові зміни, до яких мусимо бути готові. Потрібні нові підходи, нові стратегії. Сьогодні було ухвалено рішення про необхідність зміни керівництва Збройних сил України”, – написав він.

Міністр подякував головнокомандувачу ЗСУ “за всі досягнення й перемоги”.

“Залужному випало одне з найскладніших завдань – керувати Збройними силами України під час великої війни з Росією. ЗСУ разом з усім народом нашої країни продемонстрували всьому світові, що Україна буде боротися за своє і за своїх, незважаючи на те, з яким ворогом має справу. Наші воїни відбили навалу агресора, захистили нашу державність і продовжують щодня захищати нашу незалежність”, – підкреслив Умєров.

Перед появою поста Умєрова Залужний одночасно із президентом України Володимиром Зеленським повідомив про розмову, яку вони провели. “Обговорили, якого оновлення потребують Збройні сили України. Обговорили також, хто може бути в оновленому керівництві ЗСУ. Час для такого оновлення – саме зараз”, – написав глава держави. Зеленський зазначив, що він запропонував Залужному “й надалі бути в команді”.

Контекст

Залужний 1 листопада 2023 року опублікував на американському сайті The Economist колонку й дев’ятисторінкове есе, присвячені ситуації, яка склалася на фронті в Україні станом на сьогодні. У статті Залужного йдеться про те, що війна на нинішньому етапі “поступово переходить до позиційної форми”, а затяжна війна “створює величезні ризики” для України. За оцінкою головнокомандувача ЗСУ, зараз рівень технологічного розвитку обох сторін такий, що для того, щоб “вийти із глухого кута”, потрібно щось принципово нове, що змінило б ситуацію так само, як свого часу винахід пороху.

Після публікацій Залужного у The Economist у ЗМІ з’явилися повідомлення про нібито розкол в українському керівництві.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк 5 грудня в ефірі телемарафону на каналі “Рада” заявив, що немає підстав говорити про звільнення Залужного. 12 грудня міністр оборони України Рустем Умєров спростував, що Залужного планують замінити.

29 січня 2024 року деякі Telegram-канали і ЗМІ з посиланням на власні джерела знову почали поширювати чутки про нібито звільнення Залужного.

Прессекретар президента Сергій Никифоров у коментарі “Українській правді” спростував інформацію про звільнення головнокомандувача ЗСУ. “На запитання, чи звільняв президент Залужного, прессекретар відповів: “Точно ні. Президент не звільняв головкома”, – написав ЗМІ. У коментарі “Суспільному” Никифоров додав: “Немає предмета розмови, не було звільнення, я більше нічого сказати не можу”.

Зеленський 3 лютого в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1, відповідаючи на запитання про ймовірну відставку Залужного, уперше визнав, що він “розмірковує про цю заміну” і, “безумовно, потрібне перезавантаження, новий початок”, водночас ідеться про “ротацію цілої низки державних лідерів”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *