Українським морським коридором за сім місяців пройшло більше вантажів, ніж за рік “зернового договору” – Мінінфраструктури

Українську продукцію вивозять до 40 країн світу
Фото: ЕРА

З моменту організації Україною коридору через Чорне море в серпні 2023 року через нього транспортували 33,8 млн тонн вантажів. Про це Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило 29 березня з посиланням на його главу Олександра Кубракова.

За його словами, це більше, ніж експортували за рік роботи “зернової ініціативи”, яка працювала рік за домовленістю ООН, Туреччини й країни-агресора Росії.

“Ми відкрили коридор у серпні 2023 року, після того, як РФ остаточно вийшла із “зернової ініціативи” й розпочала системні атаки на портову інфраструктуру та агропотужності. Сьогодні українським коридором пройшло 1140 суден, які експортували 33,8 млн тонн вантажів до 40 країн світу. З них 23,1 млн тонн – продукція українських аграріїв”, – сказав Кубраков.

Зараз на підході до портів Одеси, Чорноморська й Південного очікує 150 суден, які мають вивезти ще майже 5 млн тонн вантажів. Сьогодні Україна вийшла майже на довоєнний рівень експорту, додав міністр.

Контекст

Після виходу країни-агресора РФ із “зернової угоди” (діяла з 1 серпня 2022 року) Україна 10 серпня 2023 року оголосила про тимчасові коридори для цивільних суден, які прямують до чорноморських портів і з них. Першим судном, яке скористалося тимчасовим коридором, стало Resilient Africa. Воно вийшло з порту Чорноморськ 19 вересня із 3 тис. тонн пшениці на борту.

Відкриття українського морського коридору стало головною перемогою року, написали ЗМІ у грудні.

У січні 2024 року у ВМС ЗСУ повідомили, що український морський коридор фактично вийшов на свої потужності до повномасштабного нападу РФ.

За даними Мінагрополітики станом на кінець лютого, 90% усієї української агропродукції експортують Чорним морем.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *