Україна є й залишатиметься одним із пріоритетів Франції – глава МЗС Сежурне

Україна відстоює сьогодні основні й фундаментальні цінності та принципи міжнародного права, зазначив Сежурне
Фото: Stéphane Séjourné / X

Новопризначений глава МЗС Франції Стефан Сежурне, який 13 січня прибув до Києва з візитом, запевнив у продовженні підтримки України Парижем. Про це він сказав на спільній пресконференції з главою МЗС України Дмитром Кулебою, відеозапис опублікували у Facebook українського зовнішньополітичного відомства.

“Незважаючи на збільшення кількості криз у світі, Україна є й залишатиметься одним із пріоритетів Франції. Це один із головних меседжів, який ми надсилаємо вам, – підкреслив Сежурне. – Україна відстоює сьогодні основні й фундаментальні цінності та принципи міжнародного права, цінності безпеки Європи, французів”.

Глава МЗС Франції додав, що вже майже два роки триває повномасштабна воєнна агресія РФ “із жахливими наслідками для України, Європи та світу”.

“Росія сподівається, що Україна та її союзники втомляться швидше, ніж вона. Але ми запевняємо у відповідь, що готові й далі підтримувати спротив, який чинить Україна агресору”, – зазначив Сежурне.

За словами Кулеби, уперше в історії французької дипломатії після Другої світової війни перший візит глава МЗС Франції здійснює саме в Україну.

Це є “свідченням важливого місця України у пріоритетах французької політики”, зазначив міністр.

Кулеба висловив подяку Сежурне, що його не зупинив черговий масований обстріл країни-агресора РФ.

“Вдячний йому за сміливість, за те, що він не звернув з дороги і прибув до Києва”, – сказав Кулеба.

Контекст

Кулеба 11 січня в Х привітав колишнього депутата Європарламенту Сежурне із призначенням главою МЗС Франції. 12 січня відбулася церемонія передавання повноважень у французькому МЗС, Сежурне замінив на посаді Катрін Колонну, зазначають в Х зовнішньополітичного відомства Франції.

Поїздка до Києва стала першим закордонним візитом Сежурне як міністра закордонних справ Франції.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *