Україна та ФРН можуть підписати угоду про гарантії безпеки у середині лютого – ЗМІ

29 січня в ОП повідомляли, що Україна та ФРН два дні обговорювали формулювання головних положень угоди про гарантії безпеки
Фото: president.gov.ua

Проєкт угоди про гарантії безпеки між Україною та ФРН уже готовий, документ можуть підписати у середині лютого. Про це 4 лютого написала FAZ із посиланням на джерела. 

Зазначено, що угоду можуть підписати під час Мюнхенської конференції з безпеки, яка відбудеться із 16-го до 18 лютого.

Канцлер ФРН Олаф Шольц заявляв 24 січня, що Україна та Німеччина близькі до погодження гарантій безпеки.

29 січня в Офісі президента повідомляли, що Україна та ФРН два дні обговорювали формулювання головних положень угоди про гарантії безпеки.

Контекст

У червні 2023 року глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні та “інші витрати” на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 30 країн, повідомив 2 листопада Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні Україна розпочала двосторонні переговори щодо гарантій безпеки зі США, Великобританією і Канадою, у жовтні – з Японією, Францією та Нідерландами, у листопаді – з Німеччиною й Італією, у січні 2024 року – з Румунією. Було анонсовано також переговори зі Швецією та Норвегією.

8 січня Зеленський затвердив склад делегації для переговорів щодо гарантій безпеки України.

12 січня Україна й Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *