Україна отримала за рік п’ять безвізів із ЄС – Шмигаль

За 2022 рік в умовах війни Україна отримала п’ять інтеграцій із ЄС у різних сферах. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 30 грудня, повідомляє пресслужба Кабміну.

“Визначальною подією для нашої історії стало отримання у червні цього року статусу кандидата на членство у ЄС. У рекордні для всіх держав терміни ми якісно заповнили опитувальник для набуття цього статусу. Нам уже вдалося виконати Угоду про асоціацію з ЄС майже на 70%. Наступного року ми розраховуємо почати процедуру перемовин щодо вступу до Європейського союзу”, – наголосив глава уряду.

Як зазначив прем’єр-міністр, Україна вже отримала низку так званих безвізів, які планували чекати роками, їх було зроблено за 10 місяців.

“Енергетичний безвіз” у березні, коли приєдналися до європейської енергомережі. “Транспортний безвіз” у червні, завдяки якому український бізнес більше не потребує дозволів на автомобільні вантажні перевезення. “Економічний безвіз”, який скасував на рік усі мита і квоти на українські товари, що експортуються у ЄС. “Митний безвіз”, який запрацював у жовтні і дозволяє інтегрувати нашу митницю в європейську. “Цифровий безвіз”, завдяки якому Україна тепер член програми “Цифрова Європа”, – перерахував Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначив, що це лише верхівка роботи. Сотні нормативних актів уже ухвалено, щоб українське законодавство цілком відповідало європейському, ще сотні готуються до ухвалення наступного року, зазначив він.

Контекст:

28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія та Молдова.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу.

23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні та Молдові статус кандидата, визнали європейську перспективу Грузії і заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде вирішено пріоритетні питання.

Віцепрем’єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що переговори про вступ України в Європейський союз можуть розпочатися у 2023 році.

Більшість громадян України очікує, що за 10 років країна стане членом Європейського союзу, свідчать опубліковані 7 листопада результати соцопитування КМІС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *