Україна має намір купити в Болгарії два ядерні реактори – “Укренерго”

Котін назвав вартість двох реакторів – $600 млн
Фото: Енергоатом / Facebook

Україна готується придбати в Болгарії два атомні реактори. Про це керівник “Енергоатому” Петро Котін повідомив 22 березня агентству Reuters.

Це має компенсувати втрату генерації Запорізької АЕС, яку захопила країна-агресор на початку повномасштабного вторгнення в Україну. Угоду, за словами посадовця, можуть підписати в червні, до цього часу буде підготовано інфраструктуру для їх установлення на Хмельницькій АЕС.

Болгарія раніше визначила ціну двох реакторів у розмірі $600 млн, розповів глава “Енергоатому”, і прагне збільшити ціну, користуючись тим, що за межами Болгарії їх можна купити тільки в РФ.

Котін зазначив, що “Енергоатом” буде готовий розпочати пусконалагоджувальні роботи на одному з нових реакторів за два-три роки, за цей час буде виготовлено турбіни для блоку. За його словами, державна компанія веде попередні переговори із General Electric. Строків щодо другого реактора він не назвав.

Контекст

В Україні чотири активні АЕС: Запорізька (тимчасово окупована російською армією, шість енергоблоків), Рівненська (чотири енергоблоки), Хмельницька (два енергоблоки) і Південноукраїнська (три енергоблоки), а також ЧАЕС у зоні відчуження.

Хмельницька АЕС розташована в місті Нетішин у Хмельницькій області. На станції працює два енергоблоки загальною потужністю 2000 МВт. Ще два енергоблоки будують. У грудні 2021 року Котін заявляв, що на ХАЕС розконсервують третій енергоблок і побудують ще два енергоблоки, інформувало “Суспільне”.

29 січня міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що на Хмельницькій атомній станції у 2024 році розпочнуть будівництво чотирьох нових енергоблоків. Після їх запуску Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі, зазначив він.

17 грудня 2023 року Міненерго України оголосило про підписання з Westinghouse Electric Company угоди про закупівлю обладнання для будівництва енергоблоку №5 на ХАЕС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *