Україна – країна, на яку сьогодні чекають у ЄС, і це вже не просто слова – Зеленський

Українці “сильніші за будь-які блокади та вето, зневіру чи скепсису”, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Україну хочуть бачити у європейській сім’ї і процес її вступу точно матиме логічне завершення – повноправне членство в ЄС. Про це 31 грудня у новорічному відеозверненні заявив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, це підтверджує рішення про початок переговорів щодо вступу України в ЄС, ухвалене на саміті Євросоюзу у грудні.

“Рішення, до якого інші йдуть десятиліттями. Рішення, у яке колись було складно повірити, про яке скептики казали: “Це нескоро, це не завтра, майже неможливо. Не сподівайтеся, не вірте, не чекайте”. Але Україна зразка 2023 – цілеспрямована, тверда, послідовна, рішуча й вперта”, – наголосив Зеленський.

Як зазначив президент, українці “сильніші за будь-які блокади й вето, невіру чи скепсис”.

“Країна, яка під час війни здійснює надскладні та потрібні реформи й зміни. І як підсумок – країна, яку сьогодні чекають у Євросоюзі. І це вже не просто слова – офіційні рішення, офіційні документи. І цей процес точно матиме логічне завершення – повноправне членство у сильній Європі. Міцній. Від Лісабона до Луганська. І це – справді історична перемога”, – резюмував Зеленський.

Контекст

Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом 2014 року після перемоги Революції гідності. Того ж року Рада і Європарламент синхронно ухвалили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі та НАТО закріплено у Конституції з лютого 2019 року.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського Союзу за спеціальною процедурою. 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні, а також висунула низку умов, які країна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні статус кандидата.

8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт, у якому рекомендувала розпочати переговори з Україною щодо вступу в ЄС.

14 грудня Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України до ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною про членство, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

У Єврокомісії вважають членство України в ЄС питанням років, проте після відкриття переговорів про вступ розпочнеться “набагато більше роботи.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *