Україна й США скоординували кроки з постачання Києву Patriot – Кулеба

Кулеба (праворуч) зазначив, що питання надання Україні додаткових систем Patriot було головною темою його розмови з О’Браєном (ліворуч)
Фото: Dmytro Kuleba / Х

Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив у Х 29 червня, що в Дубровнику (Хорватія) провів зустріч із помічником держсекретаря США Джеймсом О’Браєном.

Під час зустрічі міністр зазначив, що Україна цінує “останні критичні рішення США щодо підтримки українських ударів по військових цілях у Росії”, а також “надання Україні пріоритету в постачанні боєприпасів для протиповітряної оборони”.

“Питання надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони Patriot було основною темою нашої розмови. Ми позитивно оцінили досягнутий прогрес і скоординували наступні кроки у цьому напрямку, – написав Кулеба. – Ми також обговорили спільні зусилля щодо надання Україні додаткової зброї та боєприпасів”.

За словами глави українського МЗС, на порядку денному також був майбутній саміт НАТО у Вашингтоні 9–11 липня й очікувані результати за його підсумками.

У Дубровнику, я маю з US Assistant Secretary of State @StateEUR Jim O’Brien, щоб допомогти США з його firmou support for Ukraine.

We appreciate the latest critical US decisions to support Ukrainian strikes on military targets in Russia, to prioritize Ukraine in air… pic.twitter.com/kQ2FGXmNF8

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) June 29, 2024

Кулеба та О’Браєн узяли участь у 17-му Дубровницькому форумі.

Контекст

Україна почала отримувати Patriot від партнерів у 2023 році. Цей комплекс, зокрема, здатний збивати ракети “Кинджал”, які в Росії називають гіперзвуковими. Офіційно про передавання Україні комплексів Patriot повідомили США (один комплекс) і Німеччина (два). Нідерланди передали Україні компоненти цього ЗРК.

У квітні 2024 року Німеччина оголосила, що негайно передасть Україні ще один комплекс Patriot.

12 червня видання The New York Times повідомило, що президент США Джо Байден схвалив розміщення ще одного ЗРК Patriot в Україні, комплекс нібито доправлять із Польщі, де він захищає ротаційні сили американських військ, які повертатимуться до США. 13 червня цю ідею назвав “небезпечною” глава Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сєвєра.

20 червня передання ЗРК Patriot Україні погодила Румунія. 21 червня про постачання Києву одного Patriot спільно зі ще однією країною оголосили Нідерланди.

Українська влада закликає партнерів передати Україні більше таких ЗРК і веде переговори про це. Глава Української держави Володимир Зеленський навесні 2024 року заявив, що Україні потрібно ще щонайменше сім Patriot чи схожих ЗРК, а щоб повністю закрити небо від повітряних атак країни-агресора РФ – 25 таких систем.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *