Україна і Німеччина близькі до погодження гарантій безпеки – Шольц

Зеленський і Шольц (на фото) домовилися найближчим часом завершити переговори щодо погодження двосторонніх безпекових зобов’язань, зазначили в уряді ФРН
Фото: EPA

Німеччина й Україна можуть незабаром погодити двосторонню угоду про гарантії безпеки. Про це 24 січня на спільній пресконференції в Берліні зі словацьким прем’єр-міністром Робертом Фіцо повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц, його цитує сайт німецького уряду.

Шольц розповів, що 24 січня провів розмову із президентом України Володимиром Зеленським, у якій важливу роль відігравало питання “партнерства у сфері безпеки”.

“Я припускаю, що ми найближчим часом це фіналізуємо… Характер питання потребує, щоб ми обидва говорили про це, коли ми разом завершимо роботу над документом, а не до того, як його буде завершено. Але в мене є відчуття, що ми на на порозі завершення переговорів”, – підкреслив канцлер ФРН.

Зеленський зазначав, що під час бесіди із Шольцом вони також обговорили “питання підготовки угоди між Україною і ФРН про безпекові гарантії та заходи двостороннього політичного діалогу в найближчій перспективі”.

“Президент України й федеральний канцлер домовилися найближчим часом завершити переговори про погодження двосторонніх зобов’язань щодо безпеки й підтримки в межах реалізації спільної декларації G7 від липня 2023 року”, – ідеться в повідомленні, опублікованому на сайті уряду ФРН за підсумками розмови Зеленського і Шольца.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні та інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 30 країн, повідомив 2 листопада Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні Україна вже розпочала двосторонні переговори щодо безпекових гарантій зі США, Великобританією й Канадою, у жовтні – з Японією, Францією та Нідерландами, у листопаді – з Німеччиною й Італією, у січні 2024 року – з Румунією. Анонсували також переговори зі Швецією та Норвегією.

8 січня Зеленський затвердив склад делегації для переговорів щодо гарантій безпеки України.

12 січня Україна й Великобританія підписали угоду про гарантії безпеки. 15 січня амбасадорка Канади в Україні Наталка Цмоць повідомила, що Канада підготувала безпекову угоду з Україною, документ в Офісі президента на погодженні. 18 січня Зеленський і президент Франції Еммануель Макрон доручили політичним і військовим радникам прискорити переговори щодо двосторонньої угоди про гарантії безпеки.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *