“Україна готова”. Амбасадорка ЄС розраховує, що переговори про членство країни в Євросоюзі розпочнуть наприкінці червня

Матернова зазначила, що ще залишилися реформи, які Україні необхідно реалізувати
Фото: president.gov.ua

Амбасадорка ЄС в Україні Катаріна Матернова розраховує, що переговори про членство країни в Євросоюзі розпочнуть наприкінці червня. Про це вона заявила 26 квітня в інтерв’ю “Українському радіо”.

“Я дуже сподіваюся, що наприкінці червня ми розпочнемо переговори з Україною та Молдовою. Політичний сигнал було надіслано ще у грудні минулого року. Україна знаходиться на правильному шляху, вона готова до переговорів”, – наголосила Матернова.

Водночас вона зазначила, що ще залишилися реформи, які Україні необхідно реалізувати.

“Очевидно, вони потрібні, але їх можна буде продовжувати протягом переговорів про вступ. Тому я не можу гарантувати, але можу сказати, що дуже сподіваюся, що переговори розпочнуться в червні”, – сказала амбасадорка.

Контекст

14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори щодо вступу України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною щодо членства, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

В уряді України 25 січня 2024 року заявили, що Україна фактично розпочала переговорний процес щодо вступу в ЄС.

Єврокомісія повідомила 12 березня, що подала Європейській раді пропозиції стосовно проєктів переговорних рамок щодо вступу України в ЄС. Після того, як Рада ЄС ухвалить рамки переговорів, країна, яка головує, презентує позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з Україною – і тоді переговори про вступ розпочнуть офіційно. На цьому етапі оприлюднять рамки переговорів.

Президент України Володимир Зеленський говорив 19 березня, що принципово, щоб реальні переговори щодо членства України в ЄС “почалися в червні, без затримок”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *