Угода зі США про корисні копалини не може суперечити інтеграції України у Євросоюз – Сибіга

За словами Сибіги, майбутня угода зі США про копалини має відповідати інтересам обох країн
Фото: Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine / Facebook

Україна і США працюють над розширеною угодою щодо мінеральних ресурсів, яка буде взаємоприйнятною для обох сторін і в жодному разі не суперечитиме вступу України в Євросоюз. Про це під час спільної пресконференції з главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок заявив глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга, її відео 1 квітня опублікувало МЗС України у Facebook.

Він наголосив, що угода зі США про копалини спрямована на “розвиток та інтенсифікацію” відносин з Америкою для прискорення зусиль на досягнення справедливого миру для України.

Він розповів, що розширений текст угоди Україна від США одержала у п’ятницю, 28 березня, і вже розпочала опрацювання і провела перший раунд консультацій з американською стороною, “щоб вийти на взаємоприйнятний текст, який відповідає інтересам обох країн”.

“Дуже важливо, щоб ми вийшли на текст, який відповідає інтересам двох сторін, є взаємоприйнятний. І в цьому контексті також варто наголосити, що ця угода, щодо якої ми почали перемовини, у жодному випадку не може суперечити нашій інтеграції до ЄС, і це також одна з наших принципових позицій”, – наголосив Сибіга.

Бербок зі свого боку зазначила, що Європа з певного часу також укладає угоди з Україною і планує укладати їх у майбутньому, зокрема такі, “які будуть відповідати і гармонізовані з європейським правом на нашому континенті”.

Контекст

Україна і США домовилися підписати угоду про доступ американців до українських природних ресурсів. Спочатку йшлося лише про рідкісноземельні метали, але потім умови угоди розширили. Узгодження тексту тривало кілька тижнів, було кілька варіантів проєкту. Українська сторона хоче, щоб у документі було прописано чіткі гарантії безпеки, які в межах угоди США нададуть Україні, а також щоб там не було прописано умови про потребу компенсувати вже надану Україні допомогу. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна “не має визнавати гранти як борги, подобається це чи не подобається”.

Угоду планували підписати у Вашингтоні 28 лютого, проте на брифінгу в Білому домі між Зеленським, президентом США Дональдом Трампом і віцепрезидентом США Джей Ді Венсом виникла суперечка. Американці звинуватили Зеленського в “невдячності” й “неповазі”. У підсумку українська делегація достроково покинула Білий дім, угоди не підписали, а Трамп заявив, що Зеленський не готовий до миру за участю США.

CBS News із посиланням на джерела повідомив, що тепер Трамп прагне “більшої, кращої угоди” і хоче її змінити.

Radio NV, посилаючись на джерела, анонсувало, що угоду можуть підписати 11 березня в Саудівській Аравії, але у Джидді її не підписали.

У спільній заяві за підсумками зустрічі делегацій України і США, яку опублікували на сайті президента України, ішлося, що український і американський президенти домовилися якнайшвидше укласти угоду про розроблення критичних мінеральних ресурсів України, щоб “зміцнити економіку України й гарантувати довгострокове процвітання й безпеку України”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *