Джонсон (на фото) дав зрозуміти, що він підтримує Україну, зазначив Тернер
Фото: EPA
Спікер Палати представників США Майк Джонсон сказав, що в нижній палаті Конгресу почнуть розгляд законопроєкту про допомогу Україні після великодніх канікул. Про це 31 березня в інтерв’ю CBS News повідомив голова комітету з розвідки Палати представників США Майк Тернер.
“Спікер зробив дуже чіткі заяви про те, що, коли ми повернемося, це буде наступним головним питанням порядку денного. Після того як ми щойно ухвалили всі законопроєкти, які фінансують федеральний уряд, я вірю, що цей законопроєкт матиме переважну підтримку в Конгресі й ми покладемо законопроєкт на стіл президента, – сказав Тернер. – Я думаю, що вже є значна й дуже сильна підтримка серед республіканців і, звісно, серед американців по всій країні”.
За його словами, Джонсон дав зрозуміти, що він підтримує Україну, як безпосередньо главі Української держави Володимиру Зеленському, так і публічно.
“Він зробив ці заяви публічно, а також генсекретарю НАТО”, – додав Тернер.
Палата представників США 24 березня пішла на двотижневі канікули і повернеться до роботи 9 квітня.
Тернер висловив сподівання, що американський Конгрес зможе схвалити допомогу Україні до того, як Палата представників знову піде на канікули із 22 квітня.
“Я на це дуже сподіваюся. Президент Зеленський чітко дав зрозуміти спікеру Джонсону, що ми перебуваємо у критичній точці. Директор ЦРУ і міністр оборони – усі чітко дали зрозуміти, що ми перебуваємо на критичному етапі, який починає впливати не лише на моральний стан українців, які воюють, але й на їхню здатність воювати. [Президент країни-агресора РФ Володимир] Путін це знає. Очевидно, ми не можемо дозволити Путіну перемогти”, – резюмував голова комітету з розвідки Палати представників США.
Контекст
20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.
Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду зокрема закликав республіканців експрезидент Дональд Трамп. Він вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію, який не можна прив’язувати до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.
Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, але без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.
Джонсон заявив 13 березня, що Палата представників США підготує свій законопроєкт про допомогу для України, який істотно відрізнятиметься від ухваленого Сенатом, написав The Hill. За словами сенаторів, які перебували на щорічній виїзній нараді республіканців верхньої палати Конгресу, Джонсон сказав їм, що проєкт Палати представників може пропонувати підтримку Україні у вигляді кредиту або лендлізу.
У Білому домі закликали Джонсона поставити на голосування законопроєкт про допомогу Україні на понад $60 млрд, за який Сенат уже проголосував у лютому.
Джерело: gordonua.com