Ударом по РЛС у Мордовії Україна могла перетнути “червоні лінії” Путіна для застосування ядерної зброї – Newsweek

Newsweek нагадав про указ глави Кремля стосовно ядерної зброї
Фото: ЕРА

Атака на розташований у Ковилкіно (Мордовія, країна-агресор Росія) загоризонтний радіолокатор (РЛС) “Контейнер” із дальністю виявлення цілей приблизно 3 тис. км  може бути перетином однієї із “червоних ліній”, який може призвести до застосування РФ ядерної зброї. Таке припущення зробив журнал Newsweek у матеріалі, опублікованому 17 квітня.

Українські ЗМІ, зокрема “РБК-Україна” й NV, повідомляли 17 квітня з посиланням на свої джерела, що розташований у Мордовії 590-й окремий радіотехнічний вузол військової частини №84680 атакувало безпілотниками Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України.

Американське видання зазначило, що 2020 року президент РФ Володимир Путін підписав указ, у якому було вказано, що потенційне застосування Росією ядерної зброї може бути спричинене впливом на критично важливі державні або військові об’єкти РФ, вихід із ладу яких призведе до “зриву дій у відповідь ядерних сил”.

Автор Newsweek наголошує, що РЛС “Контейнер” є частиною російської мережі моніторингу й раннього попередження про повітряно-космічні напади, зокрема з використанням балістичних ракет. Тому від цього об’єкта залежать дії ядерних сил РФ.

Серед “червоних ліній” для російського керівництва видання зі США вказало запуск балістичних ракет по території РФ і/або її союзників, застосування противником ядерної зброї або інших видів зброї масового ураження на території РФ, агресію проти РФ із застосуванням звичайних озброєнь, “коли саме існування держави опиняється під загрозою”.

Контекст

Уночі 11 квітня два безпілотники вперше атакували Мордовію, заявляв глава республіки Артем Здунов. За його словами, силам ППО нібито вдалося знищити обидва дрони. Тоді в міноборони РФ стверджували, що над Курською й Тамбовською областями збили по три дрони, над Бєлгородською областю й Мордовією – по два, ще по одному – над Брянською й Липецькою областями.

У росЗМІ 11 квітня писали, що обидва дрони було збито над військовою частиною №84680 загоризонтного виявлення повітряних цілей у Ковилкіно. Повідомляли, що внаслідок атаки було пошкоджено будівлю, де раніше був командний пункт. Постраждалих нібито не було.

Загоризонтна РЛС 29Б6 “Контейнер” входить до системи розвідки й попередження про повітряно-космічний напад, зазначає “РБК-Україна”. Перший зразок РЛС “Контейнер” збудували в Мордовії у 2000–2002 роках. У Ковилкіно розміщено приймальну частину й основну апаратну частину РЛС.

17 квітня з’явилася інформація про нову атаку на Ковилкіно, розташоване на відстані приблизно 680 км від України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *