Зеленський 15 травня провів розмови з лідерами Грузії, Ліхтенштейну, Португалії та Малаві
Фото: president.gov.ua
Президенти Грузії та Малаві Саломе Зурабішвілі і Лазарус Чаквера, а також прем’єр-міністр Ліхтенштейну Даніель Ріш підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, який у середині червня відбудеться у Швейцарії. Про це повідомив пресцентр ОП.
15 травня телефонні розмови з ними провів президент України Володимир Зеленський.
Зазначено, що лідери України та Малаві обговорили двосторонні відносини.
“У нас є перспективні напрями: цифровізація та ІТ, освіта, продовольство. Україна готова бути гарантом продовольчої безпеки для Малаві та інших країн Африки”, – наголосив Зеленський.
Пізно ввечері президент поінформував в Х, що участь Португалії у саміті миру підтвердив також прем’єр-міністр цієї країни Луїш Монтенегру.
“Поспілкувався із прем’єр-міністром Португалії… Ми докладно обговорили саміт миру, який може стати першим кроком до відновлення справедливого миру. Я вдячний прем’єр-міністрові Монтенегру за підтвердження участі Португалії та запевнення, що його країна використає свої контакти для забезпечення максимальної міжнародної підтримки саміту миру”, – написав Зеленський.
Поспілкувався з Прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру та поінформував його щодо ситуації на фронті та спроб Росії розширити війну.
Вся увага зараз зосереджена на наших поточних оборонних операціях та контактах із військовими, що зумовило необхідність відкласти всі…
— Volodymyr Zelenskyy/Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) May 15, 2024 Контекст
Україна у листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Цю формулу миру мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.
2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запросили понад 160 делегацій. “Він відбудеться 15–16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Саміт ґрунтуватиметься на дискусіях, які відбулися протягом останніх місяців, зокрема про українську формулу миру й інші мирні пропозиції, засновані на статуті ООН і головних принципах міжнародного права”, – ідеться у повідомленні.
24 квітня президент України Володимир Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру й у неї є конкретний план, як це зробити.
Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров 3 травня.
За місяць до саміту миру у Швейцарії взяти у ньому участь погодилися 50 країн та організацій, розповіли у швейцарському МЗС.
Джерело: gordonua.com