У Запоріжжі виставили на аукціон найбільший в Україні бронзовий пам’ятник Леніну. Стартова ціна за лот – понад 10 млн грн

Вторговані кошти від продажу пам’ятника Леніну спрямують на потреби ЗСУ, розповіли в міськраді Запоріжжя
Фото: Регіна Харченко. Секретар Запорізької міської ради / Telegram

У Запоріжжі стартував продаж найбільшої в Україні бронзової скульптури вождя російських більшовиків Володимира Леніна. Про це 23 червня в Telegram повідомила секретарка Запорізької міськради, т.в.о. міського голови Регіна Харченко.

За її словами, вторговані кошти спрямують на потреби ЗСУ.

“Конвертуємо місію колишнього “теоретика марксизму” в ресурси для допомоги нашим захисникам і захисницям, які прямо зараз боронять нас від послідовників радянського режиму”, – написала Харченко.

В оголошенні на Prozorro зазначено, що на продаж виставлено бронзову скульптуру Леніна, бронзові скульптури сталевара, колгоспниці, електрика, інженера-будівельника, великі й малі літери.

“Демонтована скульптура В.І. Леніна, скульптури горельєфа та літери, згідно з даними хімічного аналізу, виготовлені з бронзи. Вага скульптури В.І. Леніна складає 12 310 кг, загальна вага скульптур горельєфа – 7510 кг, великих літер (“ЛЕНІН”) 24,36 кг, малих (“Комунізм – це є радянська влада плюс електрифікація всієї країни”) – 34,74 кг”, – ідеться в повідомленні.

Стартова ціна за лот становить 10 477 214,36 грн. Аукціон відбудеться 12 липня о 12.45.

Контекст

Пам’ятник Леніну знесли в Запоріжжі 2016 року в межах декомунізації. Він був останнім знесеним в обласних центрах без урахування окупованих територій. Висота пам’ятника становила майже 20 м.

На знесення знадобилося понад два дні. Підготовку до знесення розпочали ще 14 березня. 16 березня робітники пиляли основу пам’ятника приблизно 16 годин, але так і не змогли зняти його – закінчення демонтажу перенесли на 17 березня.

6 червня 2024 року депутати Запорізької міськради ухвалили проєкт рішення про продаж пам’ятника Леніну через аукціон, написала в Telegram Харченко.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *