Наразі в ЄС та США не має реалістичного плану подальшої військової, політичної та фінансової підтримки Україні з урахуванням перспективи повернення Дональда Трампа у Білий дім.
Що відомо про реальні побоювання лідерів ЄС щодо України та США
За інформацією видання, наразі небагато хто з європейських партнерів говорить про реальну перемогу України у війні проти Росії, адже єдиного реалістичного плану у західних країн не має.
Зокрема, багато хто з європейських політиків реально побоється перспективи повернення на пост президента США Дональда Трампа.
Колишній керівник апарату Міноборони Німеччини Ніко Ланге зазначає, що схвильованість з’явилась після появи нового апарату екс-президента США.
Він зазначив, що занепокоєння призвело до бездіяльності і це безвідповідально.
Що відомо про підготовку ЄС до повернення Трампа на пост президента США
За результатами нещодавніх опитувань нинішній президент Джо Байден і колишній Дональд Трамп фактично зрівнялись за потенціальною кількістю голосів.
І це дуже збентежило політиків у Європі, які не хочуть знову опинитись у тій самій ситуації, як і в 2016 році після перемоги Трампа на президентських виборах в США.
Ланге також звернув увагу, що минулого місяця міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прилетіла в Техас і зустрілася з губернатором республіканцем Грегом Ебботтом.
За його словами, метою цією зустрічі було прагнення Берліну дізнатись, якої позиції дотримуються представники Республіканської партії щодо питань зовнішньої політики.
Влада Німеччини намагається зрозуміти політичний вектор у разі, якщо президентом США знову стане Дональд Трамп.
Високопоставлений європейський чиновник з питань безпеки сказав виданню, що законодавцям від Республіканської партії був направлений такий меседж.
Якщо ви хочете зайняти серйозну позицію щодо Китаю, ви повинні домогтися успіху в Україні
Однак зазначається, що ці дипломатичні дії країн ЄС застосовуються вперед розробки планів з подальшої підтримки України та зусиль, спрямованих на допомогу у збереженні суверенітету.
За інформацією авторів матеріалу, керівництво ЄС не уявляє собі сталої підтримки України без аналогічної підтримки з боку США.
Зокрема, майже половина від усієї допомоги Україні надходить від США.
За найбільш оптимістичним сценарієм, Україна продовжить отримувати допомогу після президентських виборів в США у наступному році, однак у значно меншому обсязі.
Однак навіть це буде дуже сильним викликом для України.
По суті, між РФ і Заходом йде гонка переозброєння, на кону якої стоїть життя України. І ця гонка відбувається саме тоді, коли ключовий постачальник зброї для Києва – США – здається все менш надійним партнером.
Навіть якщо Байдену вдасться проштовхнути через Конгрес свій останній військовий рятувальний круг для України на 61,4 млрд доларів, це вже не допоможе. Ослаблення підтримки Києва з боку Республіканської партії затьмарило перспективи майбутніх вливань, навіть якщо Байдена переоберуть, – єдеться у матеріалі видання.
Зазначається, що найбільш впливові партнери України готують двосторонні угоди, прагнучі забезпечити постачання зброї Києву протягом багатьох років.
Українська влада плекає амбітні сподівання на спільне виробництво зброї із західними партнерами.
на мріє про нові заводи, які будуть випускати безпілотники, бронемашини і боєприпаси недалеко від лінії фронту.
Як зазначило видання, ці стратегії не принесуть швидких результатів, а потреби України невідкладні.
Автори матеріалу підкреслюють, Німеччина та Велика Британія відчувають фінансовий та економічний тягар через наслідки пандемії.
Франція, хоч і надала Україні певні види ключових озброєнь, однак відстає за загальним обсягом наданої допомоги проміж інших країн.
У деяких частинах Європи з'явилися тріщини в громадській підтримці України, які можуть перетворитися на прірву, якщо США скоротять свої зобов'язання.
Допомога США Києву… спрямована на підтримку позицій США у світі. Але оскільки цей аргумент втрачає силу для деяких американців, перед Європою постає питання, як врятувати Україну. Відповідь залишається розмитою, а час грає на боці Путіна, – роблять висновок автори матеріалу.