У Верховну Раду внесли законопроєкт про зниження в Україні граничного призовного віку

9 травня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9281 про зниження граничного віку для призову в українську армію із 27 до 25 років.

У картці документа на сайті парламенту зазначено, що ініціатором внесення законопроєкту є прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Законопроєкт уже передали на розгляд комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

У тексті документа зазначено, що він набуває чинності наступного дня після публікації.

Уряд має протягом шести місяців “привести у відповідність” із законом інші нормативно-правові акти.

5 травня Кабінет Міністрів України підтримав цей законопроєкт на своєму засіданні.

Пропозицію знизити граничний вік для призову в українську армію озвучило 4 травня Міністерство оборони. Відомство пояснювало, що під час дії воєнного стану немає потреби, щоб громадяни перебували на військовому обліку до 27 років.

Призову на строкову військову службу під час воєнного стану немає, а тривале перебування на військовому обліку призовників “призводить до того, що значну кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучено до військової служби за призовом під час мобілізації”, зазначали у міністерстві.

Контекст:

3 січня Кабінет Міністрів України опублікував новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.  

На військовий облік мають ставати: призовники від 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років; військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування в запасі; жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджено Міноборони.

Військовозобов’язаних можуть брати на роботу або навчання лише після того, як вони покажуть актуальний військовий квиток (зокрема через “Дію”) або стануть на військовий облік. Жінки-медикині та фармацевтки, які досі не перебували на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов’язкового взяття на військовий облік до 2026 року.

Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *