У Великобританії на виборах до парламенту лейбористи розгромили керівну партію консерваторів – екзитпол

За попередніми опитуваннями, лейбористи втричі випереджають консерваторів
Фото: ЕРА

Лейбористська партія Великобританії лідирує на виборах до парламенту Великобританії, що відбулися 4 липня. Про це свідчать дані екзитполу, проведеного Ipsos, результати публікує ВВС.

За попередніми даними, голоси виборців забезпечили:

  • лейбористам – 410 місць;
  • консерваторам – 131 місце;
  • Reform UK – 13 місць;
  • ліберальним демократам – 61 місце.

Глава лейбористів Кейр Стармер у Х вже висловив подяку прибічникам.

“Усім, хто вів кампанію за лейбористів на цих виборах, усім, хто голосував за нас і довірився нашій Лейбористській партії, що змінилася, – дякую”, – написав він.

Для кожного, хто має з’ясувати для Labour в цій категорії, для кожного, хто запропонував для нас і почати їх trus в нашому зміненому Labour Party – так. https://t.co/q6yDNPnAbo

– Keir Starmer (@Keir_Starmer) July 4, 2024

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак, який представляє партію консерваторів, що програє, перед закриттям виборчих дільниць закликав у Х британців проголосувати і “зупинити лейбористів”.

“Єдиний спосіб зупинити супербільшість лейбористів із високими податками – проголосувати за консерваторів сьогодні. Голос за реформістів чи будь-яку іншу партію дасть Кейру Стармеру чистий чек на кілька поколінь”, – написав він.

Тільки на шляху до високого tax Labour supermajority is to vote Conservative today.

Повідомляйте про реформу або будь-яку іншу частину, щоб керувати Keir Starmer blank cheque for generations.

Polls close at 10pm – не forget to bring your ID. pic.twitter.com/eB7Si0IpRi

– Rishi Sunak (@RishiSunak) July 4, 2024

Після завершення голосування він просто подякував у Х тим, хто підтримав його політичну силу.

Оглядач ВВС Кріс Мейсон пише, що консерватори, які “так часто стають машиною для перемоги” на виборах, виявилися “розгромленими і знищеними”, а повернення лейбористів називає “приголомшливим”. Він нагадує, що п’ять років тому вони програли вибори з найменшою кількістю місць із 1935 року, і вважали, що вони приречені бути в опозиції на десятиліття.

“Ми живемо у світі безпрецедентної волатильності виборців – більше людей у різних місцях готові змінювати свою думку про політику частіше і швидше, ніж будь-коли раніше. Схоже, що вже завтра до обіду у нас буде четвертий прем’єр-міністр менш ніж за два роки. Вихор британської політики триває”, – написав аналітик.

Контекст

Сунак оголосив дострокові вибори до парламенту 22 червня і попросив короля Чарльза III розпустити парламент. “Зараз для Британії настав момент обрати своє майбутнє. Щоб вирішити, хочемо ми розвивати досягнутий прогрес чи ризикнути повернутися до вихідної точки без будь-якого плану й упевненості”, – сказав прем’єр.

Стармер заявив тоді, що це “момент, на який чекала країна”. Він пообіцяв, що лейбористи “ставитимуть країну на перше місце, а партію – на друге”, повідомляло ВВС.

Попередні вибори в країні відбулися 2019 року, перемогу на них здобула Консервативна партія. Відтоді партія пережила низку внутрішніх криз, через що пост прем’єра перейшов від Бориса Джонсона до Ліз Трасс, а потім до Сунака, який очолив країну у жовтні 2022 року. Консервативна партія перебуває при владі у Великобританії з 2010 року.

Після призначення Сунака главою уряду з’ясувалося, що 38% британців вважають, що Стармер був би “найкращим прем’єр-міністром” (Сунака в опитуванні підтримало 29% респондентів), а лейбористи виграли б вибори в країні, якби їх оголосили зараз. Про це свідчили дані опитування YouGov, опубліковані 24 жовтня 2022 року.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *